bugün

maldır. sms aleminde mektup kavramı bu ve bunun gibi insanlar yüzünden çıkmıştır. zaten sms in amacı kısaca yazıp bitirmektir. kısa bir konu değilse sms yollamak yerine arama yapılır.

nasılsın bugün de yine aynı evde sevişecek miyiz ? - yazmak yerine - nslsın bgnde yne aynı evde sevşckmyz ? yazmalı.
Türkçe diline önem veren insandır. Kelimeden sesli harfleri siktir etmekle kazanacağı üç beş saniye yerine adam gibi yazar, adam gibi okutur.

Ayrıca bkz: (bkz: mesaj örneğiyle yıktın kardeş).
niye sesli harfler bir tarafımıza mı kaçmış? böyle yazan bir kız görseniz "ahaha kezbana bak" demeyi iyi biliyorsunuz ama.
gayet normal bir insandır. kısa mesajın amacı e-posta gibi 100 satır yazmak yerine 2-3 satır bilgi yollamaktır. kelimeleri acayip şekilde kısaltmak değil.
en doğrusunu yapan insandır. sonra "uff snne be slk .s.s" tarzı mesajlaşan tipler dolanıyo ortalıkta.
özellikte sıkıldım kelimesinin yazılışına dikkat eden insandır. (bkz: sikildim)
(bkz: msjlşrkn imlya dkkt edrk yzn insn)
Kakasini yaparken ikinmak gibi gayet hakli, normal bir eylem sergilemiş kişidir. zira mesajin günümüzde sadece 2-3 satirdan ibaret olmadiğini ve hatta bazi hayatlarin, aşklarin, orgazmlarin oradan yürüdüğünü biliyoruz. Velhasil imlanin teknolojisi, kağidi, telefonu, maili olmaz. Mektupla beraber imla devri kapandi da ben mi cahil kaldim, bilemiyorum.
mesaj yazmayı bir hayat felsefesi olarak değil sadece bir iletişim aracı olarak görüyordur. olamaz mı? olabilir.
gazeteci, yazar, editör olabilir. ana dilini düzgün şekilde kullanmak istiyor olabilir. buna anlam veremeyen zavallılar için pek iyi şeyler düşünmüyor da olabilir.
düzgün, disiplinli, türkçe yazım kurallarını bilen, ciddi insandır.
yersiz haraketler yapıyodur.
prensip sahibidir, takıntılıdır, hayattan da zevk alamaz.
Ertem şener olabilir. Ya da T9 engeline takılmak istemiyordur. Ama eğer klavyeli cep telefonu kullandığı halde imla kurallarına dikkat ediyorsa o insanın alnından öpülür. Her tarafından öpülür her tarafından!
çok karizmatik insandır.

Not:Ayıptır söylemesi beni tarif etmişler.
genelde yardımcı olsa da bazen işleri berbat eden t9 ile yazıyordur.
"Tskkrlr" yazan insandan daha samimidir. Yavşak daha "teşekkür ederim" yazmaktan aciz, bir de "öd"* yazmamızı bekliyor. Kusura bakama ama önemli kardeşim, sen benim için iki kelime yazma sonra vay efendim iremga'nın götü kalkık bilmem ne.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
Yazım ve imla kurallarına uymak için kendini kasmayan insandır; çünkü böyle olmak artık onun tamamen beyninin kontrolünde değil, omurilik soğanının kontrolündedir. Şu ek ayrı mı yazılacaktı diye düşünmez. Keşke herkes böyle olabilse'dir.
dünya ahret liseden edebiyat hocam osman çiçek'tir.
özen gösteriyordur. bu yalnızca sözlük mesajlaşmasında değil, facebook'ta, sms'te de böyledir.
Neden sasirildigini anlamadigim insandir! Olmasi gerekeni yapiyor, dilini koruyordur.
T9 kullanıyordur.
Sapına kadar milliyetçidir.
Doğru olanın bu olduğunu biliyordur.
Ergenliğini aşalı uzun zaman olmuştur.

karizmatik, karşısındakini etkilemeyi bilen, ciddi kişidir.
(bkz: üff snne be slk)