bugün

Meryem ana ile ilgili tek bağım ordan geçerken eds ye girmemek.
meryem valide bizim de annemizdir. hakeza hz.aişe anne de öyle.
gayrimüslüm ritülleri müslümana uymaz.
ayık ol sevgili kardeşim, bi bakmışşın ayak kaymış!
Sana geldim. Selam sana.

Yagmurcu abi yine kızacak kesin. Hz. ayşe nin ziyareti vardı da biz mi gitmedik?

Anam, anamız. ikinci anam, anamdan sonra.
Her sene görmezsem üzülürüm.

görsel
imran'ın eşi hanne'in kızı.
en feminist annedir. erkekleri yok saymıştır.
Meryem: aşkım ben araba kullanıyordum. öndeki araç, önümde aniden durunca ben ani fren derken... vites bana gir. işte isaya öyle hamile kaldım. yoksa bakireyim.
magdalalı meryem değildir. Bakire meryem olarak da bilinir.
Annelerin ideolojileri yoktur merhametleri vardır.
Ben o merhameti kimsede görmedim kitaptaki Meryem’i saymazsak.

Mustafa akar-orta dünya ilmihali
Tanrı nın yarattığı en güzel en kutsal kadınlardan birisi.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
hristiyanların birinci iznik konsilinde, eski mısır mitolojindeki ana tanrıça isis'ten esinlenerek yeniden yarattığı, bakire, tanrı doğuran, göklerin kraliçesi: ana tanrıça.
tanri ile cinsel seks eyledikten sonra summon edilen cocugu peygamber olan kutsi.

Yani sofistike terminolojiden ayirmak gerekirse azizim, tanri cakinca isa doguyor ama bekaret bozulmuyor. Artik nasil cakiyor orasini sen hayal et.
Hz. Meryem bakire olduğu halde hz. isa'ya hamile kalmış olabilir amenna ama hz. isa doğarken bakire kalması imkansız.
hakkında değil din dışı kaynaklarda bilgi olması kabul edilen incillerde bile bir kaynak yoktur. düşünün yani ne kadar sallamışsalar incillere bile bunu dahil etmemişler. ( apokrif incillerde kaynağı vardır o ayrı)
Hz isa'nın annesi meryem annemiz.
Mitolojide venüs gezegenidir.
Tanrının oğlu isa peygamberimizin Annesidir.
(bkz: geç oldu yat istersen sayın amına koduğum)
çok estetik tasvirleri olan kutsal kişilik. Neyse ki dinsiz ve imansızım. Ama seviyorum kendisini.
Tanimam etmem benim yazim hatam kendisine dert olmus yazar.
Mitozla üremesi muhtemel yazar.
Hanım hanımcık ve tembel yazardır. Bir an önce sözlükten çıkıp ders çalışmalıdır.
sevimli, sohbeti tatlı yazar.
güzel sözleri için teşekkür ettiğim yazar. hoş bulduk.
görsel
izmir'in selçuk ilçesinin sınırları içerisinde bulunan, efes harabelerine yakın ama dağın tepesinde olduğundan dik bir yola sahip olan ve hristiyanlar için kutsal olan yer(bir arkadaşım orada hacı olduklarını söylemişti).