bugün

(bkz: in the valley of elah)
amarikanın kibarca sömürge cümlesi. biriside çıkıp '' yok biz almayalım kepek yapıyo '' dese ne güzel olur be sözlük.
karşılığında meta varsa abd'nin uzaya bile götürebileceği çağımızın kirletilmiş sözcükleri...
bugün işçileri birleşmediği için kartellerini birleşmeye çalışan ve kendi vatandaşlarını dahi sokaklara dökmeyi becermiş bir ülke, bütün dünya'ya açlık, sefalet, kıyım ve savaştan başka bir halt getirmeyen bir ülke, insanlığın kıyısından geçemeyecekken tüm insanlığa hükmeden bir ülke mümkünse yavaş getirsin o demokrasiyi ve özgürlüğü.
özgürlüğün burjuva demokrasisiyle gelmeyeceğini dillendirmese de yaşıyor artık herkes.
-ama once g.tunuzden kan alıcaaaaaaz. yatın suraya.
(bkz: merhaba dünyalı biz dostuz)
+ merhaba, size demokrasi ve ozgurluk getirdik.
- ayyy ne seker. peki taksit yapiyormusunuz?

- anladim canim, yalniz su an patron yok. siz soyle girise bir yere birakin, patron gelince baksin.

- abi naaptiniz siz ya? iki karisik, iki kiymali istemistik biz. bu kadar mi zor be kardesim?
-merhaba size demokrasi ve özgürlük getirdik.
+masaya koy biz alırız.
+ komsu komsu
- hu huu
+ sam amca geldi mi?
- geldi
+ ne getirdi?
- özgürlük demokrasi
+ kime kime
- sana bana
+ baska kime?
- fakir fukaraya
+ fakir fukara nerde?
- orta doguda
+ orta dogu nerde?
- petrolun oldugu yerde
+ petrol nerde?
- orta doguda
+ orta dogu nerde
- yandi bitti kül oldu a.q.
"Özgürlügün ülkesi,
Adaletin temsilcisi,
Teoristlerden kurtar bizi."
"acı çekmek özgürlükse böyle özgürlüğün *mına k*yayım.." şeklinde cevap verilmesi gereken içi boş cümle.
(bkz: yarra yediğimizin resmidir)
-merhaba size demokrasi getirdik
-saol da nasıl kullanılıyo bu?
-önce kardeşinize silahı doğrultuyosunuz sonra tetiğe basıyosunuz bu kadar basit. bu arada silah için ek ücret alıyoruz.
-elinize sağlık
+afiyet olsun
amerikanın sözde özgürlüğünü gelişmemiş olarak gördüğü ülkelere yayış biçimi amerikada demokratikse daha söylenecek birşey yoktur.
(bkz: hasiktir oradan).
- merhaba, size demokrasi ve özgürlük getirdik!
+ anandır!

(bkz: küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler)
-merhaba size demokrasi ve ozgurluk getirdik
+bende tam çay koymuştum buyrun geçin bende size çay getiriyim...
- merhaba size demokrasi ve ozgurluk getirdik.
+ biz böyle iyiydik hafız.
(bkz: bi siktir petrol al git)
- merhaba! size demokrasi ve özgürlük getirdik.
+ yok abi bende petrol yok, tükettim rezervlerimi.
- hadi ya. olsun yinede size demokrasi ve özgürlük getirdik.
+ karşılıksız vermezsiniz siz o ulvi ifadeleri? petrol istemediğine emin misin?
- eminim sanada ananada özgürlük ve demokrasi vereceğiz.
+ ne istiyorsunuz benden?
- para ver. para lazım. batacağız. para ver özgürlük senin olsun.
+ ybsg

(bkz: ybsg i haketmeyen laflar)
kastedilen sudur;

"ee merhaba sizde cok fazla petrol oldugunu dusunuyoruz ve biz super guc oldugumuz icin istedigimiz her seyi yapabiliriz. ve super guc olmanin yani sira acgozlu oldugumuz icin de hic bir zaman elimizdekilerle yetinmiyoruz. dolayisiyla petrolunuzu calmaya geldik. ama cok zeki oldugumuz icin de bu eyleme 'demokrasi goturmek' adini verdik. simdi demokrasi burda mallar nerde? evet karli bir aliverisdi bonus olarak, ulkenizden biraz insani katledecegiz, kimilerine tecavuz edecegiz ulkenizin ..mına koyacagiz kisacasi. cunku super guc, acgozlu ve zeki olmanin disinda ayni zamanda cok da serefsiz bir topluluguz."
evlere gelip kapıdan pazarlama yapan insanlar gibi merhaba çok cüzi bir miktara size demokrasi getirdik üstelik yanında da özgürlük bedava bu kampanyamızı kaçırmayın gibi bir his uyandıran hadise. * * * *
(bkz: sağolun ya)
(bkz: biz karnımızı palavralarla doldurdur)
- takiyedir, takiye...

(bkz: ileri düzey takiye teknikleri)
buyrun şöyle oturun ben haydarı alıp geliyorum.