bugün

merdivenin kaçıncı basamağında olunduğu ve merdivenin kaç basamaklı olduğu gibi şartlara göre etkisi değişen,kişinin kafasını gözünü kırmasına,eğer hamileyse bebeğini düşürmesine,hayatını kaybetmesine,bedensel engelli kalmasına,ya da eğer şanslıysa sadece kalçasını incilmesine neden olan düşme eylemidir.
ananemin her yil unutmadan tekrarladigi ve sonrasindada yataklik oldugu olaydir
bu sabah tecrube etmiş biri olarak şunu soylemeliyim ki, asla ama asla düştükten sonra hemen hareket etmeye çalişmayın önce bir hasar tesbit çalişması yapınız sonra yardım çagırıp yavas bir şekilde uzanabileceginiz duz bir zemine yatınız. birçok kalça kemiği kırıkları ve sakatlıkları kaza sonrası bılıncsız hareketten kaynaklanmaktadır.
sonrasında uzun bir müddet can simidi ile yakın dostluk kurmanızı gerektirecek talihsiz olay.*
etrafta birileri varsa sizi fiziksel hasarlardan daha öte hasarlara da taşıyabilecek hadise.
sonunda muhtelif yerlerde kırık,çıkık ve çatlak oluşturabilecek hadise.
düştüğümü gördüğü halde, hala " düştün mü ? " diye soran dingil.

-yok ben hep böyle iniyorum.
az önce bakkala giderken yaşadığım olay.
yerler buz napalım merdilevlerden düşmek kaçınılmaz.
kader diyelim kısmet diyelim.
eğer düşen bir kızsa bence düştüğü yerde kalsın çok pis soğuduğum bir olay.
zamanında karaköy'ün alt geçidini kana bulamama sebep olmuş olaydır.

çok pisti lan yaa.
görsel
Karizmatik karizmatik merdivenden inerken karşıdan da bir erkek gelirken...

Birden ayağınıza kayar ve bir kaç basamak kayıp totonuzun ustune oturuyorsunuz.
3 yıl önce başıma gelen hadise. Cam merdivenden düşünce Sağ kol kemiğim parçalanmış, sinirleri felç olmuştu. Yaklaşık 1 yıl boyunca kolumda cihazla robokop gibi gezmiştim. Aman dikkat.
sirasiyla tibia fibia radius ulna coccyx ve pelvis frakturlerine neden olur.

selam ve rabia ile allah a emanet...
Başıma geldi. Hala sırtım ağrıyor.
Düşerken ayakların aldığı şekil. Dans ediyor izlenimi verir.
Bir akrabamizin merdivenleri everest gibi,kaç bayram oldu gidemiyorum.telefonla kutluyorum.
Küçükken çok düşerdim. Ulan bir kere de şu çocuk düşüyor bi dikkat edelim demediler.
8. Sınıfta okulun merdivenlerinde başıma gelmiş olan talihsizlik. Babetlerim Ayaklarımdan fırlamış ve belim sakatlanmıştı.
Bir kaç yıl öncesi çok fena düştüm. Ayağım ters döndü, sanki içimden birşey koptu. O şoku atlattiktan sonra hastaneye gittim. Bu süre içinde ayağım şişti ve simsiyah oldu. Neyse ki sadece yırtılma ve incime vardı.Ağrısı bir ay kadar sürdü, sonra geçti.
Verilmiş sadakam varmış, o düşmeye yine ucuz atlattım.