bugün

su götürmez gerçeklik...
bundan 15 sene önce zenginliğin simgesi olan mercedes markasının, bmw, jaguar, audi gibi markaların epey gerisinde kalması ve tahtından olup adeta sıradanlaşmasıdır.
yazık lan mercedes' e, gitsin brezilya dizisinde oynasın artık...
demek ki hala sıradan bir insan bile değilim ben.

(bkz: bir mercedesim bile yok anlıyor musun)

anlayamazsınız.. beni en çok sol sinyal verirken çıkan tik tik sesi....
hayatında mercedese binmemiş zerzevat düşüncesi. ulan mercedes logosunu araklayıp doğana takıyorsunuz sonra mercedese bindik mi sanıyorsunuz? fakirlik zor iş.
mercedes s350 ve mercedes 350cls ye binmemiş yazar beyaanı. ayrıca audi ile bmw ye de binmiş biri olarak audi ile bmw ile asla kıyaslanmaması gereken bir marka.
asla gerçekleşmeyecek durumdur.

şimdi yeni modeller eskiye göre biraz başarısız ama bu demek değil ki mercedes in tahtı sallandı. trafikte görebileceğiniz en klas çizgiler hala mercedese aittir.

ayrıca çok affedersiniz ama 'anlayamazsınız'.
Yalan.
Slk gibi araba mi var lan?
Cls s 350 gibi araba mi var lan?
Mercedes her zaman konforun adidir.
(bkz: mercedes köylü zenginlerinin beğenisidir)
bir anda ak parti'nin kurmaylarından birinin beyanatı sandığım açıklama.
artık reno motoru kullanacağı örneğidir.
Takım elbiseyi giyip dolmuşla mercedes bayisine gidilir. En sevdiğin model hakkında bilgi alınır. Kendine zengin havası vermeyi unutma. Hazır gelmişken şu yavruyu bi test edeyim dersin. Satıcı durumunu çakmadıysa bi tur binersin. Sonra babalar gibi dolmuşa binip oradan ayrılırsın. Sonuçta mercedese biniyon aga. Denemeye değer gençler.
Audi ve bmw yi mercedes le kiyaslayabilecek kadar cahil yazar beyani.
Cok cahilsin keske olsen.
Zamanında Türkiye'nin mercedesi denilen Doğan Şahin'e binmişlerin zavallı görüşü. Adamın vizyonu çapı bu kadar napsın.
yanlış anlaşılan durumdur. otomobili otobüs olarak algılarsak. metrobüslerin çoğu mersedes. artık binerken çok sıradan hale geldi.
ayakkabı kutusu anlamlı kağıtlarla dolu kişi beyanıdır.
bırakın mercedes'i filan! sıradan bir alman markası söyler misiniz bana? sadece otomobil de olmayabilir bu, yeter ki sıradan olsun...

- yoktur!..

zira, üretim normları o denli düşük tolerans değerlerine sahiptir ki, piyasaya sürülebilme aşamasına gelmiş ya da buna değer görülen mal, her ne olursa olsun sıradanlık ölçüsünü çoktan aşmış ve dünya standartlarında kaliteli mal kategorisine oturmuştur.

- amerikalı müteahhite sormuşlar; "neden liebheer kule vinç kullanıyorsun?" diye. dönmüş demiş ki; "adamlar vinç yapmış, palanga değil!".

- doğruya doğru, yapıyor adamlar...
(bkz: mercedes c180)

her 10 aracın 4'ü bundan lan, diğer 3'ü de bmw 520d zaten, e geriye kalanlar da renault, ford falan...
artık mercedes ve diğer kaliteli otomobiller sakızdan çıkıyormuş gibi caddelerde fink atıyor. hiç eski yıllardaki gibi de dikkat çekmiyor.
fiat palio'ya binen yazar beyanısı.
Evet sıradan ama ön sıradan bir otomobil markasıdır.
yine de en çok kapı açan araba s serisidir.