bugün

Menzil tarikatı şeyhi gavs bilmem kim'in depreme "ey zelzele sen allah'ın bir mahlukusun" diyerek seslenip depremi durdurması hadisesidir. Deprem de bu seslenmeye "sana itaat etmekle emrolundum" şeklinde karşılık vermiştir.
Yani allah aşkına şu saçmalığa kim inanabilir? Masaldan ne farkı var? Nasıl bir saçmalık arkadaş? Biri de demiyor ki aga sen ne diyorsun?
Hepsi kafayı yemiş.

https://youtu.be/xIkKqfvl-zs
Sobayla konuşan deli değil miydi bu?
(bkz: menzil in şirk ve sapıklıkları sıralı tam liste/#39888951)
depremden kurtulunca allah kurtardı, depremde ölünce sebebi doğal afet, kafalar pırıl pırıl ya *
Ben burdaki eleştiriyi anlamadım. Burada menzil şeyhinin ismi geçmiyor. Sadece bir veli depreme "Allah'ın izniyle sakinleş' diyor. Anlaşılan Allah bu duayı kabul edip depremi durduruyor. Allah yapıyor,Allah durduruyor. Kul sadece dua ediyor.
Seninde kabul edilecek duan varsa sende et sende durdur.
Tabi iman olmayınca böyle itirazlar oluyor.
Keşke hiç konuşmasa, ihsan istemez, gölge etmesin yeterdir.
Allah bir insanın kalbini mühürlerse böyle olur işte.
Etkili iletişimin nelere kadir olduğunu kanıtlar niteliktedir.
Şirk nedir onu bile bilmeyen bazı sözde Müslümanların (münafıkların) inandığı yalandır.

(bkz: tarikatçıların ebu cehil den daha müşrik olması/#43019061)

Mekkeli müşrikler de aynı kafada değil miydiler? "Allah'ın kuğularını" aracı etmiyorlar mıydı? Onlar aracılığıyla Allah'a yakınlaştıklarına inanmıyorlar mıydı?

Sen birisine "Allah'ın dualarını kabul ettiği, Allah katında mertebesi olan kişi" rütbesini verirsen o kişinin puttan ne farkı kalır? O rütbeyi neye göre veriyorsun? Hangi yetkiyle?

Şu rezillerin haline bak! inandıklarını iddia ettikleri peygamber ömrü boyunca bu kafayla mücadele etti, kendi dualarının bile kabulünün kesin olmadığını söyledi, kuran bazı durumlarda istediğinin olmadığını açıkça bildiriyor ama bunlar hala müşrik kafasında...
Ultisini atarak depremin enerjisini sönümlemistir.
Deprem - siktir git amk sen kimsin.

Gavs - tmm ühühühüh.
Badelemekten ve badelenmekten ötürü beyin hepten görevini yapamaz olmuş. Çok da ciddiye almamak lazım.
pezevenk kendi inanmıyor ki anlattıklarına. anlatırken bile taşak geçerek gülüyor.
içinden neler diyordur kim bilir?
böyle soytarıları dinleyen dallamalar olduğu sürece bu ülkede tarikatlarda eksik olmaz, darbelerde.
bu konuşarak muhalefeti de susturur. şimdi yandın kılışdar efendi ?

bir sonraki çalışmaları da dolarla konuşup onu ikna ederek düşürmektir .
Tam ciddiye alıp yazacağım bir gülme alıyor. Şüphesiz Balıkesirli güldü.
konuşarak mı? menzil hazretlerine hakarettir. onun sadece bakışı depremi durdurmak için kafidir. yeter ki uykuda olmasın.
bazılarının ciddi ciddi savunduğu olaydır. ulan adam anlatırken bile gülmemek için kendini zor tutuyor.

depremin "ben sana itaat etmekle emrolundum" demesi ne kadar mantıklı lan ?
Hani Beyaz Zambaklar Ülkesi adlı kitap vardı ya, işte bu kitabın Türkiye kaynaklı muadilini(!) yazacaksın. Bu kitabın ismi de hazır.

Uçan Şeyhler Ülkesi...

Bu kitapta; bunların ve bunlarla aynı zihniyeti paylaşan tüm şerefsizlerin yaptıkları tüm ahlâksızlıkları, şirkleri, köleliği, siyasal islâm diye nitelenen cehennemlik çıkar mekanizmasını nasıl kullandıklarını; bütün bunların yanında, bunlara kanan bağnaz kitleyi de kaleme alacaksın.

Güya Yezid de müslümandı, Muaviye de müslümandı. Demek ki neymiş, her müslümanı (genel olarak tüm insanları) aynı kefeye koyamazsın.

(bkz: siyasal islâm)
Onu dinleyenlerin bir tanesi dahi Kur'an'ı kendi dilinde anlayarak okumuş olsa "hadi ordan şarlatan" diyerek ortamı terk ederdi. Hoş, Kur'an'dan haberdar biri öyle bir yere gitmez ya, hadi meraktan gitmiş olsun.