bugün

yıllar önce bugün dünyaya gelen sözlük insanı. iyiki doğdun diyoruz kendisine.
küçülsünde cebime girsin dediğim ablam *
yaşı kendine sorun etmeyen, 70'ine dahi gelse** elinde bastonu ile kamboçya topraklarında cirit atacak olandır. iyi ki doğmuştur. *
ömrünün üçte birlik kısmını tamamlayan yazar. ahbe ablam bu yaşta evde kaldın be. *
yaşıyla ilgili komplekslere erken girdiğini gözlemlediğim yazar.
bir kaç yıl sonra kendisini huzur evine yerleştirmeyi planladığım büyüğüm. *
iyi ki doğmuş kediciktir kendisi. *
o zirve senin bu zirve benim gezeceğizdir birlikte.
doğum günü entrym chatforum tarzı bulunduğu ve silindiği için haklı olarak silmişsin diye tepkisini gösteren kibar insan evladı. sürekli canlandırmama rağmen kabul görmeyen entrym yerine bunu kabul et. doğum gününü kutlar gözlerinden öperim yazarı (nasıl doğum günü kutlucam chat yapmadan aq)
doğum gününü içtenlikle kutladığım yazar. her şey gönlünce olsun.
doğumkedisi kutlu olsun günü. afiyetler.
halk arasında "kötü kedi" olarak bilinen temsili karakteri kinayeli bir anlatım tarzıyla yenileyen bilgili yazardır.

gördüğüm kadarıyla bir kaç gün önce doğum günü kutlanmış, yeni öğrendiğimize göre şimdi kutlasak hor görülmeyiz sanırsam...

aklıma bir anektod geldi;

bir kaç sene evvel bir doğumgünümden 3 gün sonra bir mesaj gelir;

-balyancho'cuğum biliyorom doğum günün yedi eylüldü, ama kontürüm yoktu yeni kutluyorum kusura bakma,unuttum sanma...

öyle işte... mutlu yıllar olsun
geç de olsa dogum günü kutlu olsun yazarı. *
kendisine iyi iftarlar diliyorum. her nerde yaşıyor ya da yaşatılıyorsa.
latince bilmesine rağmen, haddini bildiğinden latince biliyorum demeyen/denmemesi gerektiğini hocalarından öğrenen; latince copy pastelerden nefret eden yazarımsı.
enerji dolu, pozitiflik fiskiriyor her yerinden. kahve icilecek nadir kimselerden.
o da sözlükteki kedilerden.
sanki çocukluğumda üst mahallede çamurdan köfteler yapan güzel insan. ne yazık ki tanışabilmek için bunca yıl beklemek gerekti. zaten ben küçükken üst mahalleden de korkardım.*
kayıtlı okurlarımızdan biri, kendisini pek tanımam etmem; sayfada görüyorum ara sıra.
nickini beğendiğim yazar.
türk kahvesini höpürdeterek içer.

(edit: hülen starbax sıcak milkşeykini* de höpürdetiyormuş bu. aman diyim uzak durun bu püsükten)
benzeri çok var bunun. renkli gözlüsü, bıyıklısı, bıyıksızı, sarısı mavisi...

aman bre işte püsük.
---tüm püsükler gibi---

bir kasıla kasıla yürüyüşü var ki... aman, kaplan! kaplan! sanırsınız. aldanmayın.

(çok mühim bir bkz: the stars my destination - bakmadan etmeyin)
(bkz: püsük) ısrarla bakınız.
bazı arkadaşların severek kullanıdığı kelimedir.
yeni yıl püsüğü.

dün sokakta miyavlıyordu bir türdeşi. meev meev. oralı olmadım, markete gittim tavuk aldım.

sonra güzelce bir pilav, güzelce bir sote tavuk. yanında da yoğurt mis gibi oldu vallahi.

ne alaka?

alaka şu: dileklerin gerçekleşsin yeni yılda.
şirin babam.

dediğime bakmayın, soytarı bu; baba şirin kılığında.

kediye kırmızı başlık, beyaz sakal, mavi de deri mi giydirilirmiş?..