bugün

son entrysini 3 yıl önce giren dördüncü nesil yazar.
şirin nine.

dediğime bakmayın, gencecik bir fidan.

sağlıklı, sıhhatli yaş çemberlerinde, kocaman bir kayın ağacı olasıca...
şirin babam.

dediğime bakmayın, soytarı bu; baba şirin kılığında.

kediye kırmızı başlık, beyaz sakal, mavi de deri mi giydirilirmiş?..
yeni yıl püsüğü.

dün sokakta miyavlıyordu bir türdeşi. meev meev. oralı olmadım, markete gittim tavuk aldım.

sonra güzelce bir pilav, güzelce bir sote tavuk. yanında da yoğurt mis gibi oldu vallahi.

ne alaka?

alaka şu: dileklerin gerçekleşsin yeni yılda.
(bkz: püsük) ısrarla bakınız.
bazı arkadaşların severek kullanıdığı kelimedir.
---tüm püsükler gibi---

bir kasıla kasıla yürüyüşü var ki... aman, kaplan! kaplan! sanırsınız. aldanmayın.

(çok mühim bir bkz: the stars my destination - bakmadan etmeyin)
benzeri çok var bunun. renkli gözlüsü, bıyıklısı, bıyıksızı, sarısı mavisi...

aman bre işte püsük.
türk kahvesini höpürdeterek içer.

(edit: hülen starbax sıcak milkşeykini* de höpürdetiyormuş bu. aman diyim uzak durun bu püsükten)
nickini beğendiğim yazar.
kayıtlı okurlarımızdan biri, kendisini pek tanımam etmem; sayfada görüyorum ara sıra.
sanki çocukluğumda üst mahallede çamurdan köfteler yapan güzel insan. ne yazık ki tanışabilmek için bunca yıl beklemek gerekti. zaten ben küçükken üst mahalleden de korkardım.*
o da sözlükteki kedilerden.
enerji dolu, pozitiflik fiskiriyor her yerinden. kahve icilecek nadir kimselerden.
latince bilmesine rağmen, haddini bildiğinden latince biliyorum demeyen/denmemesi gerektiğini hocalarından öğrenen; latince copy pastelerden nefret eden yazarımsı.
kendisine iyi iftarlar diliyorum. her nerde yaşıyor ya da yaşatılıyorsa.
geç de olsa dogum günü kutlu olsun yazarı. *
halk arasında "kötü kedi" olarak bilinen temsili karakteri kinayeli bir anlatım tarzıyla yenileyen bilgili yazardır.

gördüğüm kadarıyla bir kaç gün önce doğum günü kutlanmış, yeni öğrendiğimize göre şimdi kutlasak hor görülmeyiz sanırsam...

aklıma bir anektod geldi;

bir kaç sene evvel bir doğumgünümden 3 gün sonra bir mesaj gelir;

-balyancho'cuğum biliyorom doğum günün yedi eylüldü, ama kontürüm yoktu yeni kutluyorum kusura bakma,unuttum sanma...

öyle işte... mutlu yıllar olsun
doğumkedisi kutlu olsun günü. afiyetler.
doğum gününü içtenlikle kutladığım yazar. her şey gönlünce olsun.
doğum günü entrym chatforum tarzı bulunduğu ve silindiği için haklı olarak silmişsin diye tepkisini gösteren kibar insan evladı. sürekli canlandırmama rağmen kabul görmeyen entrym yerine bunu kabul et. doğum gününü kutlar gözlerinden öperim yazarı (nasıl doğum günü kutlucam chat yapmadan aq)
iyi ki doğmuş kediciktir kendisi. *
o zirve senin bu zirve benim gezeceğizdir birlikte.
bir kaç yıl sonra kendisini huzur evine yerleştirmeyi planladığım büyüğüm. *
yaşıyla ilgili komplekslere erken girdiğini gözlemlediğim yazar.
ömrünün üçte birlik kısmını tamamlayan yazar. ahbe ablam bu yaşta evde kaldın be. *
yaşı kendine sorun etmeyen, 70'ine dahi gelse** elinde bastonu ile kamboçya topraklarında cirit atacak olandır. iyi ki doğmuştur. *