bugün

entry'ler (181)

üzerine boşalınan bir kızın hissettikleri

- dünya neden böyle donmuş gibi duruyor ayh! şeklinde de özetlenebilir hissedilenler bütünü.

ismail adındaki bir insanın metalci olması

ailesinde pek de hoş karşılanacağını düşünmediğim bir durum. ismail adındaki bir kimse daha ziyade vaiz falan olmalı bence.

cips yediği halde kız tavlayabilen öküz

biliyorsunuz, cips yiyenler genelde öküz gibi yağlı ve göbekli insanlar olabiliyorlar, en azından bazıları. bakıldığında bu öküz gibi insanların kız tavlayabildiklerini görüyoruz. bu durumun bana göre en önemli nedenlerinden bir tanesi kızlardan son dönemlerde görülen büyük abazalık eğilimi. bu son derece şaşırtıcı bir hadisedir. çünkü rezillikleriyle bütün bir milleti kandırmakta, gözünü boyamaktadırlar.

kız arkadaşın bacaklarına boşalmak

bazen yanlışlıkla bazense fantezi olsun diye gerçekleştirilebilecek bir eylem.

yalnız bana göre fantezi olarak gerçekleştirilmesi çok da anlamlı sayılmaz. üzerine boşalınacak çok yer var çünkü, bacaklardan başka.

kız arkadaşın üzerine boşalmak

tabii böyle bir eylem gerçekleştireceksek ilk tercih kız arkadaşın yüzü olabilir. ama olmayabilir de. dediğim gibi bunlar hep müzakere masasının konuları.

(bkz: üstüne yapışkan bir sıvı dökülmesinden korkan kız)

yani üzeri derken, herhangi bir yeri olabilir. o sizinle kız arkadaşınız arasında müzakere edilebilecek bir husus. ama bana kalırsa kesinlikle denenmesi gereken bir eylem. ilişkinin süresini uzatıcı, kalitesini arttırıcı.

bir de sonucunda kız arkadaşın dünyayı donuk bir şekilde görmesine sebebiyet verebilecek aktivite.

donunu çıkarmaya bir türlü razı olmayan kız

anlamakta güçlük çekilen bir kızdır. bakınız, her türlü şeyini çıkardıktan sonra, adeta anadan üryan ortada salınan bu gibilere söylenebilecek yegane söz şudur: ulan her bi şeyini çıkarıp geziyorsun da, iş donunu çıkarmaya gelince mi utanıyorsun? ehehe neyse buna benzer bir sözü başka bir büyüğümüz söylemişti geçmişte. ondan esinlendim heralde eheh.

demokritos

uludağ sözlük'teki bazı geri kafalı, gerici, pis zihniyetin 'atın bunu, tutun bunu, şekere katam ben oni' gibilerinden açtıkları iğrenç ve akıllara durgunluk veren kampanyadır. düşünce özgürlüğüne, fikirlerin serbestçe paylaşımına karşı çıkan, demokritos gibi özgürce yaşamayı şiar edinmiş kimseleri adeta tempo tutarak 'atın bunu, atın bunu' diyerek hedef gösteren zihniyetin kendisini bir de utanmadan çağdaş falan diye nitelemesi ibret vericidir.

feministlerin bazen çekilmez hale gelmesi

bıdı bıdı bıdı bi durun ya. bi durun olm. her haftasonu güzelim kadıköy meydanını talan etmek zorunda mısınız olm siz? iyi anladık, bir takım sapkın ideolojik yaklaşımlar içindesiniz. 'direne direne vermeeeeeyeeeceğiz' türü argümanlarınız var ok. iyi de efendi gibi kadıköy'de gezmeye çalışan vatandaşın huzurunu kaçırmaya ne hakknız var? yetti lan, ne bu. olmaması gerekir böyle durumların, bu hale gelmelerin.

kuaföre giden erkeklerdeki gizli eşcinsel yönelim

kuaför derken manükür, pedükür falan yapan yerlerden bahsediyorum tabi. mahalledeki abilerin berberine değil de garip yumuşaklıkta insanların çalıştığı manükür falan yapılan kuaföre giden erkeklerin gizliden gizliye içinde olduğu yönelimdir bu. buralara giden arkadaşların nasıl bir yapıyı haiz olduklarını elbette biliyoruz ama, insanları rencide etmemeliyiz. her ne cinsi yönelimde lurlarsa olsunlar; insan insandır. bir ayrımcılık yapılmaması daha doğru bir davranış biçimi olabilir.

erkekle eşit olduğunu sanan aptal kız

22. yy türkiye'sinde böyle kızların hala olduğunu görmek çok üzücü. toplum olarak böylesi kızları nedense normal insanlar olarak görmeye başladık. ki bu son derece yanlış bir tutum.

kütür kütürdür. zaten kız dediğin de böyle kütür kütür olmalı. can eriği gibin bele.

demokritos

bazı çevreleri tekrar rahatszı etmiş yazar. gelenek ve göreneklerimize bağlılığı şiar edinmiş bir kimse olması; kimi dejenere bağdat caddesi tikilerini nasıl da telaşa sevketmiştir.

gerzek kızdır. demek istediğim şey şu: her ne kadar hukuki platformda kadın ile erkek eşit olarak gösterilse de, realiteye baktığınızda hadise böyle değildir. askere giden, karı dırdırından erkenden rahmet-i rahman'a kavuşan, eve ekmek getiren, yediren, besleyen hep erkektir. dolayısıyla da erkeğin doğal olarak daha ön planda olması, daha çok haklara sahip olması doğaldır. erkeğin bu özgürlük alanını günden güne kısıtlamaya çalışan böylesi gerzekler her daim olagelmiştir.

hiç sevmiyorum onları, mesela feministleri de hiç sevmiyorum. cinsel hayatımıza bile burnunu sokan acayip tiplere feminist denir.

parasi biten ogrenci

bilgisayarını, televizyonunu falan bile satabilecek bir potansiyeli haiz öğrencidir.

kadın dövmek

bir erkeğin kendi kendisini küçültmesinden başka bir hadise değildir.

mcdonald s

dünyaca ünlü fast food zinciri olmasının yanında ayni zamanda kendisini sürekli yenileyebilmesi ile de meşhur bir işletme.

ece temelkuran

milliyet gazetesi'nin demokrat, "pure" demokrat kalemi. vicdanın sesi, aklın, sayduyunun.. ama bir o kadar insanlığın da.

engin ardıç

biraz aşırı hırçın bir dili olan yazar. keşke böyle ayrıştırıcı, kırıcı, ötekileştirici bir üslup kullanmasaydı. o zaman çok daha akil bir insan olarak değerlendirilebilirdi. velakin fikirleri ile tartışamayanların çekemediği bir yazardır aynı zamanda.