bugün

memenin iğrenç bir yemek olması diye okudum.

tüm algılarımı bozdun. teşekkürler sözlük.
Katılmadığım beyandır. Tam aksine en sevdiğim mamalardandır.
doğru ellerle yapılmış bir menemen yemeyen insan beyanı.

"sen menemen yemiyorsun diye menemen menemenliğinden bir şey kaybetmez"
Hastir lan. Diyor ve gidiyorum.
saçma bir iddia.
kesinlikle efsane yemektir.
yanında kuru soğan,
taze biber ohh yemede yanında yat.

tamam fakirlik gibi gözükebilir ama siz ne anlarsınız ki zaten.
yemesi güzeldir lakin bulaşığını yıkarken ya da makineye atarken bir mide bulantısını da beraber getirir. çocuk gibidir yapması zevkli bakması zor.
Ben yiyorum vallaha. Tadında yerseniz bi halt olmaz.
Yumurtasız olanı güzeldir. Gerçi onun adı artık menemen olmuyor ama olsun.
Biberleri iğrenç bulmak gibi bir huyum olmasa katılmazdım.
Yıllardır düşündüğüm şey. Gercekten cok iğrenç bulamaç gibi ne bulduysan karıstırmıssın yemeği. Kokusu bile iğrenc
sivilde yüzüne bakmayan ben, askerde canım çekti. aşçı bir gün uzman çavuşa yapmıştı. nasıl yiyebilirsin ki ? imkandan ziyade emir altındasın. eve gider gitmez kendim yapmıştım. öyle beğenmeyip burun kıvıranlar, çok arasınız çok. olsa da yesek diye.
menemen iğrenç bir yemek değildir, sizin yediğiniz menemen iğrenç olabilir tabi, o başka. çünkü menemenin hası evde veya dışarıda bir aşçının mutfakta pişirdiği değildir. sanayide bir ustanın elinden çıkmış menemeni yeyin bir de. yemek konusunda iyiyimdir, lezzetli yemek yaparım, ancak hiç bir zaman bir usta ile menemen konusunda kapışmam.
Çarpılırsın.
Menemen kadar güzel kahvaltılık mı var.
ağız tadı olmayanların lafı itibar etmeyin böyle söylentilere timsah yumurtasıyla mı yapıyonuz menemeni anlamadım.
memenin iğrenç bir yemek olması diye okudum. sanırım gözlük alma vaktim geldi.
menemenin iğrenç bir yemek olması diye okudum, hala da öyle okuyorum.doğru mu yoksa bu ya?
menemen nasıl iğrenç olabilir.
Eşşek ne anlar hoş laftan siz gidin burger yiyin,pizza yiyin.
(bkz: de sixtir lo)

ne demek iğrenç?

katiyen katılmadığım önerme.
yaran yanlış okumalar

memenin iğrenç bir yemek olması.

sövmeye geldim, gidiyorum.
Olum manyakmısınız menemen candır. Cabuk hazırlanır doyurur hele küp küp sucuk varsa içinde üzerine az kaşar ekledinmi yemede yanında yat.
Kemeraltı ikinci beylerden geçen pasajların birinde eski göztepeli bir abi yapıyordu bilmem hala durur mu ama o menemeni yemek içim ben dahil isim yazdırıyorduk telefon açıp. Yemek konusunda hiç önyargılı değilim sadece közlenmiş patlıcanı sevemiyorum. .