bugün

Ben mutluyum gayet.
ben bir memur olarak işimi sevmiyorum ama bu memurlara özgü değil. bu ülkede sevdiği işi yapan yada işini seven oranı yüzde on ya var ya yoktur.
Vatandasla iletisim kurarak is yapan memurlar garip bir sekilde mutsuzlar evet. Bir memur olarak anlam veremiyorum buna. Demek ki islerini sevmiyorlar, karsilarindaki vatandas azicik guler yuz gostermiyor, evlerinde sorunlari var diyorum. Bir memur olarak meslegimi seviyorum, hayatimdan memnunum ama sahsen bunlarin temelinde sadece bilgisayarim ve koordinatorumle muhatap olmam yatiyor olabilir. Sonuc olarak ne yazik ki dogru olan durum.
Evet nedenini bir türlü anlayamadıgim olay..parasizlik dicem ama tek başına yaşayan memurlar var o para yetiyordur.( en azından coluk çocuk derdi yok).hadi bunun karşı cinsle problemi var diyelim.bir diğeri de memur olan bir kadınla evli.ikisinin de parası kendine yeter..onlar da mutsuz gibi.( hadi bunlara da yatakta mutsuzluk diyelim) bir diğeri 3 çocuk sahibi karısı ev hanımı olan adam.borç ödemekten bir tuhaf olmus adam.onu anlarım.ama memurların hepsi de mutsuz arkadas bu saydıklarımin dışında sebepsiz mutsuz olanlardan çok fazla var.tipinden belli adamın bi kere.
la oğlum yapmayın, daha bugün dershaneye yazıldım
özellikle vatandaşla muhatap olanların işi çok zordur. sabahtan akşama kadar olur olmadık insanlarla uğraşırlar kimisi kavgacı, kimi saygısız... kaprisli kendini beğenmiş yöneticiler de bu kişiler üzerinde egolarını tatmin ederler.

memur bunların hepsine alttan almak zorundadır üstelik "vatandaşın işi görülsün" diye düşünen bu memurlar ücret almadan fazla mesai yaparlar.

tabi memuriyeti çok daha farklı çok daha rahat olanlar vardır. bu biraz şans meselesi.
Bilirler ki işinizi halletmek için ona muhtaçsiniz. Bunu sonuna kadar kullanıp bezdirirler.
Kpss 90 puanla atanamamis binlerce universite mezunu marketler de calisirken! Bu ne serzenisi.. !