bugün

kravat- gömlek ve ceketi uyumsuz seçmiş kişidir.
dandik bir esnafın bile çok daha fazla kazandığı iş türüdür.
çoğunluğunun sorumlu olduğu (dikkat edin yaptığı demiyorum bile) iş yükünü sırtlanacak yazılımı geliştirmenin aslında pek de zor olmayacağı insan yığını.
Uzayan mesailer, bitmeyen dış görevler, ek görevler, mobbing sevici yöneticiler, insancıl olmayan çalışma koşulları, kıymetin kimse tarafından bilinmemesidir. Olsun, yine de işimi seviyorum.
görsel
sinsi, tembel, rüşvet, namaz.
Trafik polisleri için=rüşvet.
yürüyen 4bin lira.
ayrıca kusura bakmasınlar eğitim. seviylerini bilmem de kültür seviyeleri düşük.
(bkz: uyu uyu yat uyu)
eskiden memura kız vermezlerdi,

şimdi ise memura kız vermek için ölümler oluyor...

garantici milletiz.
Kim ne kadar çalışıyor bilemem. Taşrada bir tapu dairesinin iş yükü ile istanbul gibi bir ilde merkezi bir ilçenin tapu dairesinin yükü kıyaslanmaz.

Hatta atıyorum nüfus dairesi ile maliye , tapu ile SGK çalışanı memurun da kıyaslaması çok kolay değildir.

Eşit işe eşit ücret meselesinin özü de budur.
Polistir.
hem sevilmeyen, hem de olmak için göt yırtılan meslek.
Ankara
Takım elbise
Çay
Yatış.
UYuşuk insanlar topluluğu.
Çıkış saati için son yarım saat hevesle beklemeleri.
annem geliyor açıkçası.
Bütün memurların sabah 8 akşam 4 çalışmadıkları ve bütün günü goy goy yaparak geçirmedikleridir.
Ankara.
memurdur.
iş yapmamak için sistem yok diye cırlayan insan güruhu.
hayat boyu iş garantisi, düzenli çalışma saatleri, yüksek kpss puanı veya sınavsız olarak iyi bir torpil (ak torpil) isteyen meslek. performansına önem verilmemesi, yükselme olayının birilerinin adamlarına kalması, monoton iş yaşamı, belli bir seviyedeki maaşa talim etmek ve eğitim seviyesi sizden düşük veya niteliksiz birinin başınıza müdür olması gibi dezavantajları da vardır.
rahatlık.
bir ay boyunca bilgisayar başında takılıp,

ay sonu minimum 2.1 k maaşı cukka eden insan topluluğudur.
Hesap makinesi.