1. 1.
  bir arkadaşımın, 'bir t-shirt yapıcaz üstüne melvins yazıcaz sence t-shirt ne renk olsun ?' demesiyle varlığını öğrendiğim, grunge'ın kurucularından olduğu söylenen ilk albumu 1987 yılında yayımlanan grup.
  ... hndrxsyna
 2. 2.
  gitarist ve vokalist king buzzo, nirvana'nın bleach'inin prodüktörüdür. Kurt Cobain "melvins, müziğin geçmişi ve geleceğidir" demiştir. Siz düşünün artık. bir de Joe "fucking" preston diye bir basçıları vardı ki -High on fire'dan bilen bilir- bizi ailecek ağlatır bu herif sahneye olan saygısından ötürü. Velhasıl melvins büyük gruptur. "ne menem bi' şey bu?" diyen fantomas melvins big band forum london diye yutup'tan arasın bulsun efenim...
  ... rockslaughter
 3. 1.
  (bkz: melvins)
  1 ... apollonist
 4. 3.
  malesef ki hic dinleyenine denk gelmedigim, kurt cobainin ilk muzik deneyimlerini yasadigi muhtesem muzik grubu. lizzy parcasini ayrica tavsiye ederim.
  ... monnauvercinka
 5. 4.
  bu kadar az bilinmesi haksızlık olan grup.
  ... atpartisi
 6. 6.
  1983'te kurulan ABD'li bir grup. 1983'ten beri aktif şekilde müzik yapmaktadırlar. Black Flag, Black Sabbath ve Swans gibi gruplardan etkilenen grup, doom metal ile hardcore punk türlerini karıştırarak sludge metal'i bulmuş, müziğinde deneyselliğe önem vermiştir. Grubun ayrıca ilk grunge grupları arasında olduğu da söylenebilir. Grup, tarz olarak Tool, Eyehategod, Isis ve Neurosis gibi birçok grubu etkilemiştir.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Melvins
  ... hasmet ibriktaroglu