1. 1.
  türk kökenli oldukları iddiası bir dönem basınımızda da yer bulan topluluktur.
  Meluncan topluluğu üzerine yapılan genetik çalışmalar (gen frekansı), Meluncanlar'la, (Lee Contry, Virginia ve Hancock Country, Tenesse'den 1969'da alınıp 1990'da tekrar analiz edilen 177 insan örneği) ispanya ve Portekiz'in Galician Dağı bölgesi, Kuzey Afrika (Fas, Libya), Levant (Yunanistan, Türkiye, Suriye) ve Ortadoğu (Kuzey Irak ve Kuzey iran)'daki topluluklar arasında önemli bir fark olmadığını ortaya koymuştur. Meluncan toplumunda belirlenen hastalıklar içinde; sarkoidosis, Behçet hastalığı, Machado-Joseph rahatsızlığı (Azorean rahatsızlığı) ve Talesemya gibi Akdeniz ve Ortadoğu'da yerleşmiş hastalıkları bulunmaktadır.

  Kültür ve dilsel kanıtlar da Osmanlı ve iberyalılar'ın menşelerini desteklemektedir. Birkaç örnek: Güneydoğudaki Yerli Amerikalılar'ın giyim tarzlarında, türban (Cherokeeler) ve fes (Creekler ve Seminoller) vardır.

  Ayrıca kat kat giyilen levent giyim tarzı her iki kabilede de kullanılmıştır (16'ıncı yüzyıl Türk Leventleri'nin giydiği üniformalara eşdeğer bir giyim tarzı). Asıl ilginç olan, Cherokee ve Creekler'in tek bir kuştüyü ile türban ya da fes giyme alışkanlıkları (Osmanlılar'ın tipik süslü şapkaları). Meluncan'un bir bölümü olan Cherokee'nin şefi Sequoya'nın çizimleri, giyim tarzının 16'ıncı yüzyıl Türk Leventleri'ninkine eşdeğer olduğunu gösteriyor.

  En az Apalaşyan yorgan motifleri kadar, Güneydoğu Yerlisi'nin battaniye ve çömlek dizaynları da 16'ıncı yüzyıl Türk ve Arabesk halı ve kilim dizaynlarından (lale, geometrik şekiller hemen hemen sürekli tekrarlanan kareler) farksızdır. Türk (Anadolu) dansları, Apalaşlar'ın dans şekillerine oldukça benzer görünmekte ve dağ santuru ile vurmalı santurdan hemen hemen farksız olan enstrümanlar mükemmel bir Orta Doğu havası yaratmaktadır.

  Aralarında Abraham Lincoln ve Elvis Presley gibi ünlülerin de yetiştiği Meluncanların kökenleri hakkında açıklanan teorilerin hiçbiri tatmin edici bir cevap vermediği için şüphesiz yeni araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak Amerikan tarihçilerinin bu konuda yeni bir görüş ortaya koymamakta adeta fikir birliği ettikleri anlaşılmaktadır. Şüphesiz bunda konunun güçlüğü ve kaynakların kifayetsizliği birinci derecede rol oynamaktadır. Fakat başka bir anlayışın da izleri ve etkileri bulunmaktadır. O da mutlak bir Anglo Sakson hakimiyeti altında bulunan Amerika'da diğer ırklara karşı duyulan antipati ve buna paralel olarak belirlenmiş olan siyasettir. Nitekim bu siyasetin sonucu diğer birçok ırk gibi Meluncanlara da kendi kimlikleri unutturulmuş, unutmayanlar ise daima psikolojik baskı altında tutulmuşlardır. O yüzden Amerika'da aslen Meluncan olduğu halde bundan habersiz yüzbinlerce insan bulunduğu tahmin edilmektedir. ~http://www.ozturkler.com sitesinden alıntıdır.~
  2 ... kara hilal
 2. 2.
  bunlar aslında tutunacak dal ararlar.

  kendilerini şimdi türk etnisitesine bağlama eğiliminde olmalarına rağmen, vikipedi'de şunlar söylenmektedir: meluncanlar aşağıdaki etnik kökenlerden oldukları hakkında iddialarda bulunulmuştur":

  amerikan yerlisi(çoğunlukla cherokee) siyah/afrikalı amerikalı
  portekiz
  türk
  arap
  yahudi
  iskoç

  insaf demek lazım, bir meluncan ailesi için:
  http://tr.wikipedia.org/wiki/resim:goins.jpg
  ... cymbeline
 3. 3.
  abd' de yaşayan ve soylarının zamanında abd' de mahsur kalan osmanlı leventlerinin yerli kızılderililerle yaptıkları evliliklere dayandığı bilinen topluluktur.
  ... linka
 4. 4.
  ABD'nin güneydoğu eyaletlerinde yaşayan ve Osmanlı denizcilerinin torunları olduklarına inanan bir halk.
  ... cumbul
 5. 5.
  dna testi ile türk olmadıkları ortaya çıkan halk.
  ... tam35izmir
 6. 6.
  (bkz: bir kaynak olarak işkembe)

  dna testi yaptırıp %25 ve daha fazla türk olduklarını söyleyen, amerika'da yaşayan topluluktur.

  http://www.youtube.com/watch?v=SY7FjhnSpaI+

  belgeselin sonunda bunu ifade eden meluncanlar var.
  -1 ... endemik pandemi
 7. 7.
  gurbetteki osmanlılar.
  ... quiet child