bugün

an itibariyle fenerbahçeye 7 milyon karşılığında transfer edilen futbolcu. kaliteli bir oyuncu ama eğer maliyeti alacağı parayla beraber 10-15 milyonu geçerse bu iyi bir transfer sayılmaz. bir de orta sahaya yapılan bu takviye fenerbahçede bazı oyuncuların kadrodan ya da takımdan uzaklaştırılacağının sinyali olabilir.
http://gss.gs/358595
http://gss.gs/365376
http://gss.gs/400682

daha galatasaray'da oynarken düşüncelerim sabitti..

ıkılı mucadeleye girmez, pasları ıyı değildir, sakatlık hastasıdır vs. vs.

en ıyı oynadıgı zaman bıle tek özellığı kaptıgı toplardı ama son maçlarda da görüldüğü gibi ortasahada dikilen bir adamdan ibarettir..
bizim için tarif edemeyeceğim kadar müthiş bir transfer olmuş ancak gelmesine pek sevinemedim zira avrupada top koşturan nadir kaliteli adamlarımızdandı.

yine de şüphelerim var her an bi yalanlama çıkacak diye.
anlayamadığım hareketler yapan futbolcudur. şimdi 2 senedir ispanya'da bu adam, ilk sene kötü olsa da bu sezonu iyi geçirdi mi? evet. e madem daha ileri gitmeye çalışmak varken neden fenerbahçe'ye daha doğrusu türkiye'ye geri gelir ki insan? Valencia'da iyi kötü oynuyorsun neyden kaçtın da acaba türkiye'ye döndün? Daha 26 yaşında adamsın bi 30'u görseydin bari neydi bu kadar acelen dönmek için aga ya? yani sorun fenerbahçe'ye gelmesi değil sorun türkiye'ye dönmesi. Rezilliğimiz günden güne ortaya çıkıyor, ama bu adam belki bu sene banko ilk 11 oynayacağı real ile barça'yı çıkarırsak ispanya'nın şuan en iyi takımını bırakıp türkiye'ye dönüyor. Cidden inanılmaz. Bizim futbolcumuz için diyoruz ya şurda oynar burda döktürür, madrid'e gitmesi lazım, barça'da bile oynar diye, hah işte bu ufkumuzun darlığından dolayı bir bok olmuyor bizim futbolcumuzdan.
neyse parası verip aldığımız eski gs futbolcularından biri.
ulan kızdırmayın kafamızı alırız arda'nızı bi 10 sene de ona söversiniz. *
türkiye'de olsa muhtemelen ligde kalmaya oynayacak olan vasat takımın vasat oyuncusu.
ispanya ligi'ni 3. sırada bitiren, uefa avrupa ligi'nde yarı final oynayan takımdan ayrılıp, çok daha alt düzey bir futbolun oynandığı ülkesine dönen futbolcu. hayır anlamadığım madem 2 sene sonra gelecektin neden maddi fedakarlık yapıp galatasaray'dan ayrıldın. avrupa giden futbolcu kalıcı olmaya çalışır diye düşünür insanlar normalde. sanırım avrupa'da oynamış olmanın hevesini almış, para var huzur var mantığıyla kariyerinde bir kaç adım geriye atmakta sakınca görmemiş. hayırlı olsun ne diyelim.
muhtemelen maddi kaygılardan dolayı fenerbahçeyle anlaşmayı kabul etmiştir. şu şartlarda fenerbahçeden başka bir takım aynı anda mehmet topalı ve kulübünü tatmin edecek rakamları veremez.
Fenerbahçe'ye gelirse yazık olacak futbolcu. Çok daha iyi avrupa takımlarının listesindeyken kariyerini zedeleyecek bir hareket yapmıştır.
An itibari ile fenerbahçenin oyuncusudur kanımca lakin geldin ee? Sonra neticesinde süper lig bir la liga değil.
transfer dedikoduları dolaşan futbolcu. menajer kaynaklı olabilir. hemen atlamamak gerekir efendiler.
bir galatasaraylı olarak fenere gitmesine üzüldüm keşke biz alsaydık sonucta bizim takımımızda top kosturdu ha bu arada üzüldüm çünkü avrupada gurur duyarak izledigim topcuydu gelmesın galatasarayada gelmesın avrupada oynasın gögsümüz kabarsın turkıye olarak.
bir galatasaraylı olarak fenerbahçeye hayırlı olmasını dilediğim isim ama kendisinden çok şey beklemesin fenerbahçeli arkadaşlarım, çünkü tarihin en büyük kakalamalarından birisidir mehmet topalın valenciaya transferi. pası yanındaki adama çok güzel atar, ortasahayı 10 metre geçmeden kaleye şut çeker (yanılmıyorsam 1 kere tutturmuştu bu şekilde), bir de çok güzel kaleciye döner.
fenerbahçe'ye giderse ayıp eder.
kendisine bir iki çift lafım var;

sevgili mehmet topal,

fenerbahçe bu ülkenin en büyük spor kulüplerinden birisidir. çok saygıya, sevgiye layıktır. sen de profesyonel bir sporcu olarak sana iyi şartlarla gelen bu kadar büyük bir kulübü tercih edersen eğer, sana beddualar edecek filan değilim. sadece başarı dileyebilirim ve eğer fenerbahçe forması giyersen senden ve senin üzerinden tüm futbolcu arkadaşlarından bir istekte bulunabilirim;
lütfen sevgili mehmet lütfen oynadığınız takımın taraftarlarına yaranmak için ben doğuştan galatasaraylıyım, benim ailem fenerbahçeliydi, ben beşiktaş için canımı veririm filan demeyin. çünkü biz inanıyoruz lan bunlara mehmet. vallahi inanıyoruz. sen ''ben galatasaraylıyım, buralara gelmemi galatasaray' a borçluyum'' diyorsun ya mesela, işte o zaman biz bu sözlerinde samimi olduğunu düşünüyoruz, sırf bu iki cümleyi kurdun diye normalde olduğundan çok daha değerli oluyorsun bizim gözümüzde. yani o kadar ki senin maçını izlerken beşiktaşlısı, fenerlisi sadece gururlanıyor belki ama galatasaraylısı senin için dua ediyor be mehmet. vallahi kendimden biliyorum sırf galatasaraylısın diye ''allahım mehmet' e top gelsin, allahım güzel pas versin'' gibi çocukça, saçma sapan dualar ettim lan kaç kez maçını izlerken.
lütfen mehmet, inandırmayın bizi bir daha böyle şeylere. sonra çok üzülüyoruz oğlum. çok kırılıyoruz, kendimizi aptal gibi hissediyoruz. alt tarafı bir eğlence, bir spor olan bu futbol için biz birbirimizle kavga eder hatta birbirimizi öldürürken ve takımdan zerre karşılık beklemezken; o takımlardan milyon eurolar kazanan adamların biraz daha fazla kazanabilmek için rakip takıma imza attığını görünce öfkeleniyoruz ya hani, işte o öfke kendimize aslında. biz nasıl bu kadar salak olabiliyoruz diyoruz, biz nasıl inanıyoruz bu adamlara da bu kadar seviyoruz diyoruz.
ben seni tanımam etmem, allah için dürüst olayım 1 sezon hariç galatasaray' ın kadrosundaki yıldız oyuncu filan da olmadın hiç. hatta alay konusu olmuştun barış, sarp ve ayhan ile birlikte. ama giderken dedin ya hani ''ben galatasaraylıyım'' diye, ''beni buraya galatasaray getirdi'' diye... işte biz o zaman ''lan'' dedik, ''adam çok seviyormuş lan galatasaray' ı'' dedik ve çok sevdik seni. bir sürü farklılıkları olan insanların ortak paydası olup onları eşitleyebiliyor birbirine, taraftarlık denen bu kavram çünkü. inan abimiz gibi sevdik, kardeşimiz gibi sevdik seni. babam bana ''sınavlara çalışıyor musun'' sorusunu sorduğu kadar ''mehmet ve arda oynuyorlar mı takımlarında'' sorusunu sormuştur bu sezon inan. o yüzden tekrar tekrar rica ediyorum mehmet; bizi kandırmayın oğlum bir daha. bak fenerbahçe' ye gitme filan diyemem, ne haddime böyle büyük bir camiayı kötü göstermek, ama madem ki metin oktay olamıyorsun; o halde olabilecekmiş gibi davranma bir daha, davranmayın. ''sevenleri üzmeyelim baba'' demenizi beklemiyoruz da zaten, en azından bu kadar sevdirmeyin kendinizi bir daha. oyununuzla değil, tek sözünüzle seviyoruz çünkü biz sizi. söylemeyin bir daha, küstürmeyin bizi. çünkü farkında olsan da olmasan da o milyon euroları bizim o renklere, o armaya olan sevgimiz sayesinde kazanabiliyorsunuz siz. lütfen mehmet bir daha kandırmayın bizi ve son söz;

adamsın metin oktay adam adam!!!
bahsedilen transfer haberi inşallah yalandır diye dualar ettiğim, transfer haberine konu olmuş futbolcu.
ne iş yapar abi bu adam? kedemeye girmez, ikili mücadeleden kaçar, sürekli gölge savunma yapar risk almaz.
ha diyeceksiniz valencia'da oynuyor. banane birader, burası türkiye ligi burda böyle oynayamazsın.
ha diyeceksiniz valencia'da oynuyor. guiza gol kralıydı o ligde.
ha diyeceksiniz valencia'da oynuyor. nihat kahveci denen cereme efsane oldu o ligde.
ha diyeceksiniz valencia'da oynuyor. juan fran, josico ispanya milli takımı oyuncusu oldular o ligde.
büyük ihtimalle fenerbahçe ile anlaştığı söylenen futbolcu. eğer gelirse sebebinin, eşinin vize sorunu ve valencia da ki türk sayısının azlığı imiş.
bir galatasaraylı değil bir futbol sever olarak çok sövdüğüm futbolcu avrupaya sakatlık yüzünden iki sene geç gittin klupten alcaklarını istemedin iki sene sonra tıpış tıpış fenere bu ne ya şunu anladım ki hala tugay kerimoğlu ve nihat kahveciden sonra avrupada başarılu oldu diyebilecrğimiz fubolcu yok bari arda böyle bir mallık yapmasa.
kendisi beşiktaşlıdır. evet.
Selçuk bu takımdan gidecekse, orta sahaya 46 yaşındaki senna'yı bile alsalar başımın üstünde yeri var. Mehmet Topal kaymak gibi olur.
iyi futbolcudur kendisi. sakatlık problemi filan oluyor ama sezonda sağlam 30 maç çıkarır ki zaten kadro derinliği olan fener de o kadar şans bulamayabilir hiç sakatlanmasa bile. galatasaraya 1 milyona gelmiş, giderken 5 milyona gitmiş. bize verdiği emekler için teşekkürler eder yolu açık olsun deriz. valencia da 900 bin euro alırken ve bu paradan vergi öderken fenerden 3 milyon alacak, kemiksiz. çok iyi para. 4 yıl garanti. toplam 12 milyon euro ve 25 milyon liradan fazla.

bu çocuk malatyalı ve çok çocuklu fakir bir ailenin evladı. bu paralar sadece onun değil kardeşlerinin ve yeğenlerinin de hayatını değiştirecek paralar.

karakter olarak çok temiz bir adam, asla bir emre gibi olmaz, olmayacaktır. yolun açık olsun mehmet, senin için bazı maçlarda feneri bile destekleyebilirim.
bir galatasaraylı olarak bülent tulun tarafından kulağından tutulup galatasaray'a geri getirilecek diye tırsıyordum ama sağolsun fenerbahçe alıyormuş kendisini.

galatasaray'da oynadığı son sezon nasıl bir futbol sergilediğini hepimiz biliyoruz. şu anki galatasaray kadrosunda ise asla yeri olamazdı zaten.

ama iyi futbolcudur, elinden geleni yapar, ahlaklı düzgün bir adamdır. selçuk şahin ve emre belözoğlu görmüş gözlere ilaç gibi geleceği ortadadır. galatasaray'a gelmediği sürece sorun da yoktur. yolu açık ola...
sana gitme demeyeceğim. ama gitme topal!!
ya da

gitme inciniriim!!
ya da

git git git.. gitme duur ne olursun!! oha o kadar değil.
ya da

git gideceksen bekleme!! *
Batur Altıparmak : ''Mehmet Topal için Fenerbahçe'nin Valencia'ya herhangi bir teklifi olmadı.Yapılan haberlerin hepsi yalan ve spekülatif''
galatasaraylıların fenerbahçeyle anlaşma ihtimalini bile ödleri koparak inkar ediyorlar. nasıl bir korku bu arkadaş menajeri onu dedi rahat olun falan. güldüm.