bugün

türkiye nin 3/4 ü yatak döşek.
bakanın açıklaması türkiye de salgın yok.
suçu olan bağırır sözünü hatırlatan sağlık bakanı. maalesef meslektaşım.

sen bir sağlık bakanısın, adalet bakanından çok konuşuyorsun adli meseleler hakkında. bir sus hele, bir soluklan.
wikileaks belgelerinde adının rüşvet ile geçtiğini unutmadık. heyecanın, öfken, atarın bu yüzden.
(bkz: akp li bakanın yediği tarihi ayar)
istifalı bir doktorum
anlıyacaganız sosyal güvencem yok
aslında var
tayyip amca benim adıma beni ülkenin en pahalı siğortasına gss ye üye etmiş
yani devlete 3000 tl borçlu görünüyorum
işim yok ailemin yanında yaşıyorum
babamsa memur emeklisi
bense tıpta uzmanlık sınavına hazırlanıyorum.
işte bu borç dolayısı ile devlet hastanesine gidemiyorum.
geçenlerde saglık sorunları nedenli özel hastaneye gittim
üroloji plk ücreti 75 tl genel cerrahi 75 tl radyoloji 200 tl
eder 350 tl( semt plkniği )
hani muayene hanecilik varken şu sorunumu 40 liraya halledebilirdim
valla müezzin oğlu dönüşümü tamamlamış
o herkesin yaglandırıp balkandırdığı
süper saglık sitemi
tam bir canavara dönüşmüş.
kısacası reco nun yapamadıklarını yapmış adamdır kendisi
yakında devlet hastanelerinide özelleştirecektir.ihaleleri yapılıyor zaten
hülog ve arkadaşları
rüya bitti...
hani doktorsuz kalın diye bir söz vardı
snrm gerçek oluyor.Dövmeyi bırakın muayene olmaya dr bulamayacaksınız
özel bilmem ne hastanesinin kapısında köpekler ve parası olmayanlar giremez yazıyor...yaşadım biliyorum
bir doktor ve hasta olarak gözlemlerim bunlar.
ha bide ünlü bir hocamızın bıçak parası 15 bin tl iken
şimdi özele geçmiş ,hastane 15 bin tllik işleme 150 bin tl istiyormuş.
cay muptelasi.
eski cumhurbaşkanımızdan "AHMET NECDET SEZER DiYE BiR SAKSI" diye bahsederek terbiyesini ortaya koymuştur.
Saksı bile olamayacak, omurgasız, terbiyesiz, bakan demeye dil vardırmayan.
seçim gezilerine ambulans helikopterle giden sağlık bakanı.

görsel

haber: http://www.samanyoluhaber...m-yasagini-deldi/1044274/
Rte nin liseden sınıf arkadaşı olan zattır.
ambulans helikopterlere yeni iş sahası bulan bakan
(bkz: seçim turları)
canlı olarak banttan konuşan bakan.
ben onu ilk olarak rte'nin attan düşmesinde arka planda gördüm(o değilse beni uyarın):

görsel

o zamanlar sene 2003'tü. erdoğan ile arkadaşlığı imam hatipten olduğu söylenir. yani geçmişten gelen bir dostlukları var. Recep Akdağ'dan sonra sağlık bakanı olmuştur. olmuştur ya, gafları, çıkışları bitmedi. kendisinden önceki akdağ, kör bir vatandaşa "sana iş vermişiz daha ne istiyorsun" diyordu. onu hiç aratmıyor. kadın onun döneminde iyice aşağılanmıştır. kaç çocuk yapılacağı konusunda arkadaşı rte'nin tasdikçisidir.

sezaryen: hastanın sezaryen hakkı yok

kadın ve aile: kadının tek kariyeri annelik olmalı

daha bir sürü örnekler var. bu tür yaklaşımlar basit ve önemsiz olarak görünse de kadını toplumdan uzaklaştırmak, onun hayattan elini çekmesine neden olur. hamile kadının sokakta gezmesi konusunda terbiyesizce bir açıklaması olan Ömer Tuğrul inançer'e tek laf etmemiştir. bakanın havadan gelince, ağırlıkları ve kalıcı olmanın şartı susmak oluyor. tek adam rte'den ayrı bir fikri olmuş mudur?

- elbette hayır.

şimdi kadının kariyeri annelik, kadın evinde olmalıdır şeklinde açıklamaları ve yaklaşımları olan müezinoğlu'na ben sorarım:

- yakınlarınız ve akp teşkilatı bünyelerindeki kadınlar, lüks otellerde spa, masaj, çamur banyosu yaptırırken erkekleri mi seçiyor?

- merdivenaltı işletmelerde sigortasız çalışan kadınlar için söylecekleri var mıdır? onlar orada çalışmazlarsa, evlerine maddi yardım yapılacak mı?

- hamile kalan eşler için kadın doğum uzmanı erkek olunca bunda maraz çıkartıyorlar mı? yoksa bu uzman tercihlerini kadınlardan yana mı kullanıyorlar? bir başka hastalıkta kadın doktor birinci seçenek midir? acilde popoya iğne yapan hemşire olursa erkek gelsin deniliyor mu?

- florence nightingale size ne anlatıyor? bu addaki hastane kapanır mı?

- sağlık bakanlığında çalışanlar, sağlık bakanının sekreterleri, çevirmenleri hepsi erkek mi?

- iki kızınız doktor olup avcılar hospital'da mı çalışıyor? neden evinde kariyer peşinde değil.

- akp'nin torpil yaptığı pardon referans olduğu hiç kadın yok mu? üst düzey kadrolara akpliler kadın yakınlarını hiç mi yerleştirmedi mi?

- erkek evde oturup kariyerini bu alanda yapsa kadın çalışsa oluyor mu? illa kadın mı fedakarlık yapıp çocuğu büyütmeli? eee anne emzirmek zorunda diye kaçamak cevap vermek yok.

- sağlık bakanın evini kim temizler? yemeğini kim yapar? o evde hizmetçi/yardımcı/ çocuk bakıcısı kadın çalıştı mı/çalışıyor mu? cam sileninden, yemek yapanından, misafire hizmet edenler hep erkek mi?

sorular daha da artar. bu kadarı kafi.

görsel

elbette evet. yeter ki yanıtlayın !
sağlık bakanı olarak ve ciddi anlamda ihtiyacı olduğundan türk hastanelerinde yapılacak ilk beyin naklini hak etmektedir. lütfen bu ampul kafaya öncelik tanınsın...
'kadının kariyeri annelik olmalı' diyen sağlık bakanı.

müezzinoğlu'nun doktor iki kızı bulunuyor. kızlarının ikisi de amerika’da okudu ve doktor oldu. her ikisi de evli. ikisi de babalarının sahibi olduğu ‘avcılar hospital’da çalışıyor.
tahta kafa, bir bunu bulabilmişler çıkıp konuşturacak...
zamanın padişahını yalamadan bir yerlere gelemeyeceğinin farkında olan bakan.

http://www.ntv.com.tr/tur...di,RjTb-srAL0KxrC9Jp4r_1w
şehit uzman Çavuş Bahadır Aydın'ın cenazesine katılmış ancak halkın tepkisi ve üzerine yürümesi üzerine belediye binasına sığınmış!
halk tarafından yuhlanmış bakan. başkan olsa böyle olmazdı dersen böyle yersin şişeleri. evet.
Sağlık alanında bu kadar sorun varken başka konularla uğraşmayı düşünen bakan.
az önce telefonuma mesaj atan bakan.
sağlıklı beslen, spor yap diyor.
tam yemek hayali kuruyordum, içine doğmuş.
atatürk'ün kurduğu cumhuriyet'te bakan olup sözcü gazetesinin manşetine "atatürk millî mi?" çıkışıyla yanıt veren kişi. dün rize'de atatürk-bardak olayı olur, bugün "atatürk millî mi?" çıkışı gelir. olun, tümünüz düşman olun ülkenin kurucusuna.
kendisi sonradan türk vatandaşlığına geçmiştir. önceden yunanistan vatandaşı idi. yani sonradan milli bir arkadaş. haa tabi müezzinoğlu soyadını da milli olup olmadığını tartıştığı atatürk ün, getirdiği soyadı kanunu sayesinde yine türkiye vatandaşlığına geçtikten sonra almıştır.
millete bisiklete binme alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir milyon bisiklet dağıtılacağını açıklamış insan. Sağlıklı bir yaşamı zartı zurtu falan amaçlıyorlarmış.

Bisiklet dağıtmak devlete mi düştü?gülüm sen devlet olarak önce bisiklet yollarını bir hazır et, bisikleti ben alırım.
"yeter artık lan mesaj atıp durma" dediğim bakan. gelen mesajların yarısı tc sağlık bakanlığı'ndan.
bundan tam 24 sene evvel avcılar doğuş polikliniğinde beni sünnet eden kişi.
güncel Önemli Başlıklar