bugün

soyu sopu sanatçıymış, öğrendik.
an itibariyle medya kralı'nda solculuk oynayan oyuncudur.
25 kasım 1977 doğumlu sanatçı.
şimdi trt haber kanalında kuşak farkı programında konuk.
bir fransız kanalında denk geldiğim, isminin şu şekilde telafuz edildiğine şahit olduğum artist.
(bkz: memed ali yela boha)
"yılan hikayesi" dizisindeki "memoli" karakteriyle geniş kitlelerin tanıdığı, ve aynı dönemde yayınlanan "deli yürek" dizisinin "yusuf miroğlu" karakterini canlandıran "kenan imirzalıoğlu"yla o dönem için çokça karşılaştırılan, "histanbul" adlı oyunuyla canlı izleme fırsatı da bulduğum beyefendi, oyuncu kişidir.
isminin doğrusu "memet ali alabora" olmasına rağmen pek çok kişi ısrarla neden mehmet derler anlamamışımdır.
kendileri hiç yakışıklı değildir.
(bkz: memoli)
bir dönem TÜRK gençlerine saçları dana gibi yalatan kişidir.
Muhabir adlı oyununda 80leri anlatan oyuncudur.bugünlerde Heberlerde oynuyor.
(bkz: heberler)
olmamıştır bence kendisi.. ebeveynleri oyuncu olmasa lise'de tiyatro koluna zor girermiş.. oyuncu olmasa nehir erdoğan gibi bir güzelliğin değil yan yatağında yatmak (bkz. hababam sınıfı) yan sokağına yaklaşamaz.. boy var ama yakışıklı da değil adam..
güzel türkiyemin, güzel milletinin gereksiz bir yerlere getirdiklerindendir kendisi..
memeli de oynadığı karakteri hiç sevmezdim.ama şimdi fark ettim çok beyefendi bir o kadar nazik adam...evlilik yaramış adama,pınar öğün dahada bir yaramış
Şu an pek sesi çıkmayan oyuncu.
demokrat oyunculardan biri.
memoli tiplemesi ile bilinen jole kafalı bir dizi oyuncusudur.
yılan hikayesi dizisi ile ünlenmiş,şöhreti uzun sürmemiştir.
bankamatik reklamında gerçekten çok iyi bir oyunculuk sergilemiş kendisi.
(bkz: bdp ye oy verecek ünlüler)
bdp'nin bağımsız adaylarına destek bildirisinde imzası bulunmasından dolayı yakın zamanda şovenistler tarafından oyunculuğu başta olmak üzere türlü saldırılara maruz kalacak olan demokrat insan.
seçimine saygı duyulmalıdır.
12 haziran seçimlerinde demokrasi ve özgürlük platformunun bağımsız adaylarını destekleyeceğini açıklayan hem iyi oyuncu,hem iyi bir aydın,hem iyi sosyalist, hem de iyi bir insan.
son zamanlarda iş bankası reklamlarında ve heberler adlı programlarda karşımıza çıkan oyuncudur.
(bkz: Başka türlü taşınabilir mi bu yük)
demokrasi ve özgürlük platformunun bağımsız adaylarına destek vereceğini açıklayarak 23 yaşında bir kızın etilerde bacağını n kopmasına öğrenci yurtlarında öğrencilerin diri diri yanmasına destek veren zaat.sende zıçtın yediğin tasa mamoş.
(bkz: sen de mi memoli)
'bence tüketim alışkanlıklarımızı terbiye etmeye yönelmeliyiz. bunu başardığımız ölçüde doğaya yani aynı zamanda insanlığa iyilik yapmamız mümkün olur'diyen,bilginin tekelleşmesine karşı olduğu için windows yerine linux işletim sistemini kullanan,çevre duyarlılığı nedeni ile 1600 motor üzerinde araç kullanmayan ve inatla cep telefonuna karşı duran aktivist.
Tüm bunların yanında, Oyuncular Sendikası başkanıdır.Başkanı olduğu sendikada sadece kamera önü değil,kamera arkası,set işçisi,seslendirme sanatçısı..vs nin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için uğraşan,önemli protestolarda her daim görebileceğiniz,devrelerinin büyük bir kısmı 'dönem bizim dönemimiz,sormadan ne varsa parsayı toplayalım' derken sorgulayan,itiraz eden,fikir üreten,breysel duyarlılığı ile takdir toplayan.'bir benim çabamla,protestomla ne olacak' diyenlere cevap veren,kalıp dışı,efendi,eğitimli,vicdanlı insandır.
Oyunculuğu da oldukça iyidir zannımca ancak ben kendisini bu vasıfları ile daha bir ayakta alkışlarım.
bir zamanların memolisi şimdi banka reklamlarına kadar düşmüştür. gerçi güzel oynamış reklamı da.
asiri joleli memoli karakteriyle kafamda yer edinmis iyi oyuncu severdim diziyi de memoliyi de.