bugün

iftiharın medarı demektir. peki iftiharın medarı ne demektir? iftiharın medarı, övünç kaynağı anlamında kullanılan osmanlıca ifadedir. iftihar kaynağı , iftihar duyulan kişi de denilebilir. herşey medar-ı iftihar olabilir. ama bir şartla: gururlandırması , övünç duyulacak bir yönünün olması lazım . yoksa ağzıyla kuş tutsa medar-ı iftihar olamaz . olsa olsa medar-ı iftira olur.
(bkz: mezar-ı intihar)
(bkz: medar)
Övünülen, onur duyulan, iftihar edilen şey veya kimse. *
Güzel bir şeydir.

Bugün aslında sınıf adına üzücü kendi adıma sevindirici bir şey yaşadım. Onemli bir derstten (4 kredilik ki bizim için en yüksek kredi o) hocanın sorduğu soruya yalnız ben cevap verdim. Ki bu hoca benim hem sevdiğim biri hem de bölüm başkanı. Yani hafife alınacak biri değil. Neyse efendim fazla uzatmayayım. Mevzuya gireyim. işte derse tek katılımcı daha doğrusu soruyu tek cevaplayan kişi olduğum için beni sınıfın medar-i iftiharı ilan etti. Ama bundan daha da sevindirici olan şey kimseyi adıyla hitap etmeyen Efendioğlu benim adımı sorup öğrendi. Bu gerçekten çok gurur verici bir sey. Benim adıma iyi. ileride bölümde kalmam daha da kolaylaşabilir. Tam gaz devam.