bugün

insanın başından kaynar sular dökülmesine neden olan olaydır.
kasiyerin kıyafette bulunan güvenlik alarmını çıkarmayı unutmasından kaynaklanan durum.
insanı adeta bir suç işlemiş gibi utandırır.
Genelde çalan insan mal değilse alarmı bi şekilde çıkaracağı için yüzde 98 asılsız olan alarmlardır.
Arkadaşımın bana ödünç verdiği kitabı aslında çalmış olduğunu anlamamı sağlayan hadisedir. Ergenlikteki özgüven eksikliğini yaşamakla meşgul olduğum yıllarda başıma geldiği için yaralı at misali, güvenlik beni başımdan vursun istedim.
En korktuğum şeydi ve yaşadım. Artık rahatça ölebilirim.

Mağazadan çıktığım an öttü ve tüm gözler üstümdeydi. Vallaha hırsız değilim diye yakarasım geldi. *
Poşet incelenirken hırsız değilim edasıyla rahat olmaya çalışıyor, etrafıma bakıyor, telefonla uğraşıyordum. Nihayet sorunun alarmda olduğu anlaşılınca azat edildim. *
Ama o ekşın, adrenalin, gerilim yaşamaya değerdi arkadaşlar, öneririm.*
Alt tarafı bir tişörttü. Parasını ödedim. poşet parası vermeyeyim azcik da kendimi şımartayım diye hediye paketi yaptırdım. Kasiyer de bir güzel paketleri. Tam mağazadan çıkarken aynı anda iri yarı bir adamla o kapıdan geçiyorduk ki o lanet alarm öttü. Kendimden o kadar eminim ki gözlerimle yanımdaki adamı süzüp çıktım. Eve geldim paketimi açtım ki malum manzara. aklıma geldikçe küfür ettiğim durum.
Oluyor ara sıra. Kasiyer yorgun oluyor alarmı sökmeyi unutuyor.
Çocuk bir şeye elini atıyor, bebek arabasının tekerine falan dolanıyor. Oluyor. Dogal bir şey. Utanılacak, sıkılacak bir şey değil. insanlara hemen hırsız gözüyle bakmak sorun bence.
Yıllar evvel bir mağazadan çıkarken çok ötmüştüm. Üstümü başımı her yerimi aradılar , kesin bir şey çalmışım yani. Çantamı kurcaladılar neyse bir tane allık almışım oval hafif yuvarlak. En altında alarm kalmış. Hanginiz dikkat edersiniz ki? Utanmadılar bile. Ben böyle kaba insanlar görmedim. O zaman ısparta' daydım. Gezmeye gitmişim . Isparta ile ilgili hiç iyi bir izlenimim yok. Sırf bu yüzden değil Yalnız tonlarca nedeni var.
çok yaşıyorum, bazen gerçekten bir şey alınca bazen durup dururken...