bugün

m.ö. ile m.s ki yıllarda yaşayan bir grup insandır. o tarihlere göre aşırı gelişmişlerdir. teknolojik bir çok gelişmeleri ve şu anda bile hesaplanamayacak ileri gelişmişlik seviyeleri ve buluşları vardır.

onlara göre 2012 de dünyanın sonu gelecektir.
her ay icin, pirelli guzelleriden birini bulunduran takvimdir. telif odemi$ler midir, bilmiyor ben.
bu adamların takvimine inanmak imanı zedeleyebilir dünyanın sonunu allah tan başka bilen yoktur.lakin 2012 yaklaştıkça ve böyle depremler arttıkça insanın aklına da kötü şeyler gelmiyor değil.
dingolar bilmiyor ki her takvimin bir bitişi vardır. adamlar 4 milyon yıllık takvim yapıcak deil ya? yapmışlar o kadar işte, belkide kağıtları bitmiş. ben 2012 de bişi beklemiyom açıkçası.
takvim bitiyor diye dünyanın sonunun geldiğini sanmak nasıl bir cehalettir, ifade etmekte güçlük çekiyorum doğrusu. mal mısınız ulan.
doğru olmamasını umduğum takvimdir. zira 6+1 yıl boşuna okumuş olacağım burada. *
(bkz: göl maya tutar mı)
maya uygarlığının astronomide ilerlemiş olmasının kanıtlamak dışında, başkaca
hiçbir değeri ve özelliği olmayan takvimdir.
oğlak dönencesinin gün dönümünden sonra devamı getirilmemiş veya getirilememiş takvim.
çok konuşulan şu yılı aşırı merak ediyorum sabırsızlıkla bekliyorum..
gece uykularımın kaçmasına sebep olan takvimdir. hepimiz geberip gidicez hepimiz!
göl hiç maya tutar mı hocada yapıştırmış cevabı ya tutarsa ? hahaha .. ?
dur lan bu o maya değil galiba.
ölücez.
mayası tutmayacaktır. güzel bir muhabbet o ayrı.
21 Aralık'ta, doğum günümde dünyanın yok olacağı kehanetiyle felaket tellallığına soyunmuş, ayar olduğum cenabet takvim.
aslında 7500 yılına kadarmış. haydi geçmiş olsun.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/20530377.asp
görsel
mayalar güney amerikada ms 250-900 arasında yaşadı. en gelişmiş yazı sistemini buldular. astrojojik takvimler yaptılar. dünyanın güneş çevresinde 365 günde döndüğünü bildiler. piramitler inşa ettiler. "2012'de kıyamet kopacağı" gibi birçok kehanette bulundular. ve birgün yemeklerini dahi yarım bırakıp kayboldular.
takvim gazetesi
(#17337504)
bu takvimi araştırmak isteyenlere tavsiyem şudur; halley kuyruklu yıldızından isa'nın doğumuna kadar geniş çaplı bir araştırma yapın. zaten miladi takvim baştan beri hatalı ve yanlış. hadi diyelim miladi takvim doğru işliyor. o zaman 12 sene geriden gidiyoruz. benim hesaplamalarıma göre de eğer isa'nın doğumu başlangıç olarak alınacaksa şuan 2024 yılında olmamız gerekiyor. ve bu durumda da kehanetin 2000 yılında gerçekleşmiş olması gerekirdi. o değil de şimdi bunları buraya yazdım. eğer 21 aralıkta kıyamet falan koparsa göt olurum.
(bkz: yazarların göt olduğu anlar)
kehanetlere konu olan takvimdir.2012 de dünyanın sonu gelecekmiş.neden: çünkü maya takvimi 2012 de bitiyor. kimse düşünmüyor ki adamlar üşenmiştir daha fazla yıl eklemeye.
ya koparsa.
21 aralıkta ahireti yaşatacaktır.
kopsa da gitsek. *
sıçışmasına bir ay 6 gün kalmış takvimdir.
güncel Önemli Başlıklar