bugün

ajax takımında futbol oynayan, brezilyalı sol bek.
inter 'in ajax'tan bu sezon transfer ettiği brezilyalı sol kanat ** oyuncusu.
sarı saçları ve beyaz teniyle daha çok bir iskandinav ülkesi insanı olduğu çağrışımı yapan, değğişik brezilya'lı futbolcu.

http://blob.home.nl/feed/...EUWS/ARTIKEL/00132781.jpg
19 eylül 2007 fenerbahçe inter maçı'nda deivid'in golü öncesi alex de souza'nın 2 kilo domates ve 3 kilo soğan alması için pazara gönderdiği sol bek.

http://youtube.com/watch?v=rp2UjLiqbSg
Barcelona'ya transfer olması an meselesi olan sol bek. Sylvinho'nun takımdan gönderilmesinden sonra Abidal'e çok iyi bir yedek olacaktır, hatta Abidal'in formasını bile alabilir.

edit: transfer gerçekleşmiş, o artık barçalı.
4.5 milyon euro karşılığında barcelona'ya transfer olmuş brezilyalı sol bek.kendisi barçada abidal'in sakatlanmasını bekleyecektir.
barçanın bu sezon yaptığı ilk transferdir. transfere bu kadar para harcandığı bi ortamda akıllı bir tercihtir.
kendisi oynamak için abidal gibi bir öküzün sakatlanmasını beklemeyecektir çünkü onun yerine as olarak oynayacaktır. zira barcelona'yı abidal gibi ofans özürlü ve bakkal çırağından(izlemediniz mi lan barçanın bi maçını? bi sağa bi sola yatıyo namıssızım) kurtaracak transferdir.

bi ibrahimovic transferi kadar önemlidir benim gözümde.
inter deki kadar forma şansı bulamasa da barcelona adına bu sene önemli işlere imza atmıştır. bu sene 14 resmi maçta sahaya çımış 2 de asist yapmıştır.
pes 2010 oynayanlara tavsiyem bu adamı barça nın sol bekine koyun. abidal i 3e katlar. hele ki karşıda real madrid ile oynuyorsanız ronaldo yu bile durdurabilir.
(bkz: fifa 10)'da sırf en yüksek ortalamalı sol bek * diye barcelona'ya transfer ettiğim, gerçekte de barcelona'da olduğunu öğrenince şaşırdığım futbolcu.
3,5* yıldır hakkında entry girilmeyen sol bek futbolcusu, psg'de oynamaktadır son birkaç yıldır.
dünkü bayer leverkusen - psg maçında çok iyi bindirmeler yapmış ve gollerde pay sahibi olmuştur. gs'de alex telles de geçtiğimiz antalya maçında buna benzer bindirmeler yapmıştı, umarım telles çok çok daha iyi olacaktır. ikisi de brezilyalı'dır.
maxwell'in brezilyalı olduğunu hiç tahmin etmezdim.
ibra nereye, benim yolum oraya felsefesini benimsemiştir.
37 YAşında FUTBOLa veda etmiştir.