1. 1.
  the music played şarkısının yatacısı.
  ... gezenadam
 2. 2.
  60'ların balladlardan sayılan, sesinden bile acıyı nazikçe gösterebilmeyi başarabilmiş, klasikçiler arasından kendine bambaşka bir yer edinmiş başarılı insan. özellikle the music player şarkısı Türk filmlerinde klişeleşmiş, türkan şoray 'ın terk edildiği andaki arka fonda seslendirilen eseridir. yorumcunun yanında şarkı o kadar beğenildi ki, aynı müzikle eser, ajda pekkan'ın boş sokak ve selçuk ural'ın inanmıyorum seni kaybettiğime isimli şarkılarında da yorumlanmıştır. ayrıca Kamuran Kızılboğa'nın ayrıldı yollar ve tayfun'un kim silecek bu yaşları adlı şarkıları da yorumcunun All Of A Sudden adlı en bilinen ve beğenilen eserinden çevrilmiştir.

  1 aralık 1930 doğumlu, kariyerini, en parlak dönemi olan 60'larda yaptığı albümleriyle pekiştirmiştir. All Of A Sudden şarkısı en bilinen ve beğenilen eseri olsa da; on days like these , september song , the impossible dream gibi şarkıları ses kıvamının her türlü yoruma uygun olabileceğini göstermiştir. 7 şubat 1985 te aramızdan ayrılmıştır.
  rakı masasındaki pişmanlıkların zamanlamasında, yağmurlu bir sabahın veya akşamın başlangıcında, kardeşi havaalanından yolcu ederken, uzun zaman sonra karşılaşılan eskimiş sevgiliden duyulan acı bir cümlenin bitiminde ve bunun gibi gereklilik dolu zamanlarda insanoğluna bir çok soruların yönlendirilmesine sebebiyet verecek olan eşsiz ses.
  1 ... mabrahar
 3. 3.
  Muhtesem ve kilciksiz bir sese sahip rahmetli sanatci.
  1 ... zepboy
 4. 4.
  bu zamanların adamlarında bir şey var sövseler yine dinlermişiz bu da öyle bir adam.

  https://www.youtube.com/watch?v=tAiyYrnMS0g+

  tek geçerim.
  ... nekros