bugün

Matematikte her şey iyi giderken ve masumken günün birinde karşınıza çıkan hain bir konunun tüm matematik hayatınızı karartması durumudur.

Benim için fonksiyonlar olmuştu.

Bu fonksiyonlardan sonra her şey kötü gitti. Yok limitin fonksiyonu yok türevin oyu buyu derken iyice insanı derin düşüncelere daldırdı.

Halbuki üslü rasyonel, üslü ve köklü gibi konularla aramız iyiydi.
ilkokulda bölme işlemini gördükten sonra bıraktım.

toplama, çıkarma, çarpma, hep alt alta yazılıyordu, bölme işleminde birden dallanmış bir şekil görünce soğudum.
10 + 2 nin 12 etmesi ama 102 etmemesi.
Edebiyatım her zaman iyiydi. Öyle fizik kimya matematik gibi şeyler aramıza giremedi.
Limittir. Limit devreye girince kopmasaydım şu an başka bir yerde kafayı yiyordum. Sonuç olarak yine kafayı yiyor olurdum.
Ne zaman matematiğe harfler girdi bende kayışlar koptu.
Resim dersiymiş gibi sürekli resim ve şekil çizilen her konu.
ben parabol konusunda kopmuştum. sonra da mühendis olduk.
çarpım tablosu.

ben daha ne diyeyim..
Benim için çarpım tablosudur.
Açılar.
Matematikte "konu" dedigin seyler aslinda basittir. Esas problem bunun uygulamasi ve uygulamadaki zorluklari. Denklem konusunu basittir ama cok sade gorunen bir denklemin cozumunu kimse bulamayabilir. (bkz: euler brick)
https://en.wikipedia.org/wiki/Euler_brick
integralde koptum ben, neyseki son konuydu.
Çarpım tablosu/ karekök / türev integral süreklilik
ilkokul/lise/üniversite
ilkokul 1.sınıf, ilk matematik sınavının ilk sorusu: ''2 elmanın yarısı kaç elmadır?'' Ulan böyle sayko soru mu olur? şimdi bile düşününce kafam karışıyor.
diferansiyel denklemlerde baya zorlandıydım. nasıl geçtim de okulu bitirdim hala anlayamadım.
hiçbir şey iyi gitmemişti ki amk.
mukavemet:kopma noktasını sizden öğrenecek değiliz.eyyyy diferansiyel sen kimsin yaa.
boyun eğmem demedim boyun vermem dedim.

bu ders galiba çomar.
kümelerden sonrası yok bende. 7. sınıftan itibaren dinlememiştim
x ve y...
(bkz: algoritma)
"kümeler".

yani zaten yapamayacağımı anlayıp, en başında bıraktım. neden kendime ilerisi için boşuna eziyet çektireyim ki? beyin bedava.
şahsım adına giriş kısmıdır. 2+2 = 4 sonucunu veriyor ya. burada bitmeliydi işte matematik.. toplama çıkarma çarpma bölme tamamdır.

sayısalcı idim anlamışsınızdır zaten *
ilkokul - ortaokul - lise çok basitti.

gel gelelim üniversiteye, türev-integralle hacim hesaplayınca ben orada bıraktım, yafu hacim dediğim taban alanı çarpı yükseklik değil miydi?

not: tecrübeli odtülüden özel ders verilir.*
Bay pisagorun öğretileri.