bugün

(bkz: kişilik mi kişilik ne arar la sende)
saçmalıktır. asıl mastürbasyon yapmayan erkeklerde kişilik bozukluğu görülür. insan mastürbasyonla bir nevi nefsini köreltir. eğer bu yönteme başvurulmasa tecavüzcü sayıları çoğalır.
yanlış tespittir. cinsel istek, insanlarda hayat varlığının belirtisi gibidir. tabi bunu illa karşılıklı ilişki kurmaya ve azgınlığa dayandırmamak gerekir. kişinin en sağlıklı biçimde kendini tatmin edeceği yollardan biri de masturbasyondur. sırf kızlarla ilişkiyi güçlendirecek diye bunu yapmamak, gariptir. hatta gariptir ki, kimi zaman kızların yanında rahat davranabilmenin yollarından biri de rahatlamaktır.

ben yapmıyorum diyenlere lafım yoktur.
kişilikle asosyalliği birbirine karıştıran mal insan söylemi.
karakteri zike, daşşaa indirgemek her ne kadar freudian bir düşünce olsa da bu başlığın bir olta kıvamında gelmesi ve "bir arkadaşım yapıyor kendisi karaktersiz bence, ben süperim" gibi yaklaşımlarla ancak kendi karakterini (karaktersizliğini) ortaya koyabileceğin gerçeği de cabası. aslında bu dünya üzerinde gerçekten kendini ortaya koyabilen insanlar mastürbasyon yapanlardır. başkalarını tatmin edebilmek için önce kendini tatmin edebilmen gerekir; yani kendini ortaya koyabilmek için, var olabilmek için, bireysel varlığından mutluluk duyabilmelisin. sen olabilmek için egonu tatmin etmelisin. sonuç şu ki kendin olabilmek için önce kendini tatmin edebilmelisin. ve bunu herkesin önünde itiraf edebilmelisin. bu senin karakterini ortaya çıkaran, senin karakterliliğini ortaya çıkaran bir davranıştır. saklanmak, iftira atmak, kendini yalanlamak kişiliğin bodurluğunun dışa vurumudur aslında.
(bkz: tek elle entry girmek)
genelleme yapmanın dayanılmaz hafifliğine kapılmış insan söylemi.
elini ziken kişiliksizdir.
bu ne lan?
matürbasyonun alternatifi , cinsel ilişki ise ve kişinin buna da imkanı yok ise kişiliğini düzelmek için mastürbasyona tövbe eden erkeğin ileride ibne olarak daha kişiliksiz bir şekilde topluma mal olmasına sebep olabilecek tenkit manasında ki başlıktır.
ne yapsaydı peki,bi hatunu kandırıp kullanıp atsamıydı?hangisi daha kişiliksiz olurdu düşünmek lazım.
"bütün erkekler kişiliksizdir o zaman" sonucuna varacağımız düşünce.
(bkz: zina yapanların yanacağı gerçeği)