bugün

bir elinin sürekli arkasında olmasının sebebi iş kazasında 3 parmağını kaybetmiş olmasıymış..
Yaşlı olmamasına rağmen yaşlı kurt olan şeftir. Biyografisini ve başarılarını alt alta yazmaya ömrümüz yetmez. Program gereği biraz ters davranıyor olabilir. Ancak gururumuzdur.
çoğunluğun aksine kendisini çok sempatik bulmaktayım. özellikle yarışmacıları haşladığı zaman içimin yağları eriyor. galiba kaos seviyorum.

t: masterchef'teki son yeteneksiz yarışmacı bükücü.
Yemek yeme tarzı bariz iştah açıyor.
1 parmağını makineye kaptıran ama bunu programda ustaca saklayan ünlü sihirbaz.
biraz sert mizacı olsada iyi bir insan bence.
Yarışmacılar üzerine Müthiş mobbing uyguluyor.
Racon kesiyor reis.

görsel
Psikopat, sert tavırlı gibi gözükse de aslında içinde şevkat dolu babacan bir adam var. Format gereği öyle davrandığını düşünüyorum. Seviyoruz seni mehmet şef.
Mehmet Yalçınkaya, Almanya’nın Erfurt şehrinde, dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLiMPiYADE DER KÖCHE A kategorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Halen uluslararası yemek yarışmalarında ülkemizi temsil etmektedir. Farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye’ de ilk uygulayan cheflerden biridir. Yalçınkaya, 2007 yılında Türkiye’de ilk olarak Banquet servislerinde minimalist ve butik bir çalışma olan kişiye özel servis konseptini geliştirdi.

Mehmet Yalçınkaya, 2008 yılında, EUROTURKCHEFS CULINARY TEAM adlı takımı kurdu. Uluslararası yarışmalarda yarışan takımın kaptanlığını yaptı. 2009 yılında özel bir istekle Katar Başbakanlığı Konutları ve özel yatla( Al Mirgab) dünya turuna cıktı Burada yaptığı çalışmalarda 1 Michelin yıldızlı Chef olan Fransız Carlos Marshal ile Katar Başbakanlığı bünyesindeki konutlarda italya, Fransa da çalışmalarda bulundu. 2010 yılında Heds Grup /Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bünyesinde gastronomi workshopları gerçekleştirmiş aynı zamanda Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı dahil bir çok international organizasyonun gala yemeklerini verdi. 2012 yılında Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu. Yalçınkaya hakkında 2013 yılında Al monitör yazarı Californiya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay tarafından Inno Turkish Cusine adlı makale yayınlandı.
wyndham oteller zincirinin executive sous şefine lokantacı dediniz ya daha ne diyeyim.
Tek kelime ile "kaba" bir adam. isterse süper şef olsun, karşısındaki insanı azarlamaya kimsenin hakkı yok. Ayrıca yarışmacılara karşı sergilediği tavrı ve en iyi biz biliriz havaları hoş değil.
Adam resmen benim ortaokul öğretmenim gibi fırçalıyor. Hayır birde defalarca art arda sorular soruyor adamı afallatıyor. Tokat ne zaman gelecek diye tırsıyorum valla.