bugün

Üst akıl tarafından sürü gibi güdüldüğümüzü gösterir

görsel
Yerinde bir karardır ve uyulmalıdır.

Pandemiyi, honko ponki sanan , ciddiyetini bir türlü anlatamadığımız insanlardan dolayı zorunluluk haline getirilmiştir.
Sen efendi gibi maskeni takmazsan, biz seve seve taktırırız anlamındadır.

Milletçe hiç zora gelemiyoruz efenim, kural, kaide bizi sıkıyor, tahammülümüz yok.
Takacağın el kadar bir çaput, hem kendini hem milleti koruyacaksın, şu musibetle o çaput yardımıyla mücadele edeceksin arkadaş! Dayan, sık dişini! mızmızlanmayın artık, paşa torunu musunuz len hepiniz?!

Maskesiz dışarı adım atmıyorum.
Kazara bir iki defa unuttum da, kendimi donsuz sokağa çıkmış gibi hissedip, ele güne mahcup oldum yeminle!

Uygar ve sorumlu insan maske takar, takmalıdır!
Nokta!
Korona ile ilgili uyacaginiz 2 3 tane tedbir var amk Daha onları uygulayamiyorsunuz. Çok mu zor maskeyi takıp insanlarla araniza mesafe koymak. Zorunluğunu da geçtim kendi sağlığın ve çevrede ki diğer insanların sıhhati için bunu yapacaksın.
bizim millet 3000 küsur cezayı duyunca 5 maskeyi aynı anda takar.
Şu maske olayı çok iyi anlatılmalıydı. kontrollü normalleşiyoruz demeden önce sınırları çizilmeliydi. Maske Şuralarda, şu şekilde takılmalı vs.

Bizim memlekette önce bir karar alınıp detaylar olunca çiziliyor. Şu olunca bakarız anlayışı her yerde hakim.

Bir de imam cemaat ilişkisi var tabii. Yahu sen kendin yap da örnek ol.
Pandeminin ortasında reis her yerde maskesiz dolaşıyordu. Bizi öldüren virüs, reise yaklaşamıyor bile. Oyum şerbetli reise.
cezası 3180 liradır. bu milletin canını al ama parasını alma. her yerden maske fışkıracak şimdi, izleyin.
adamlar restaurantları,kafeleri, avm’leri, iş yerlerini açtılar kalktılar açık alanda maske takılmasını zorunlu hale getiriyorlar. bazıları da bunun doğru bir karar olduğunu savunuyor.

ulan herif esnaf lokantasında mercimek çorbasını maskeyle mi içecek,avmde aldığı dondurmayı maske varken mi yalayacak, kafeye gittiğinde çayını maskesini çıkarmadan mi höpürtecek.tabiki de maskesini çıkaracak. eeee herif göt kadar kapalı alamda maskesini çıkarıp yiyip içeçek ben 35 derece sıcakta yolda maskeyle yürüyeceğim. nerden baksan tutarsızlık.bütün gün restoranda, cafede otururken takmak zorunlu değil sahilde otururken takmak zorunlu mu oldu şimdi ? bu terste bi iş var. Evinde oturup hiç dışarı çıkmayanlar bu olayı sikine takmaz tabi.

bu sıcak havada dışarıda maske ile yürüyüp verdiğin kirli havayı tekrar solumak başlı başına hastalık sebebi.böyle mantıksız bir karar olamaz.
Nano maske 25 lira.
görsel
20 gün geç verilen kararın bedelini bakalım kaç can ödeyecek.
En başından zorunlu olması gerekirdi.
Haftalarca, maske takmanın gereksizliği söylendi durdu, dünya sğlık örgütü de bu kanıdaydı ve bütün dünya maskeyi saldı gitti, ağzı, burnu açık fıttırı fıttırı gezdi durdu.

Maskenin, , en etkin korunma yöntemlerinden biri olduğu, taaa bin yıl öncesinden, ibn-i sina zamanından bilinen bir gerçek olduğu halde, bu gevşek açıklamanın amacı ve anlamı neydi sahiden anlamıyorum!
insanları parmağında oynatan sisteme tek bi sözüm var, fuck you!
Makyaj yapma zahmetinden de kurtulduk. Sadece eyeliner ve maskara yetiyor. Üff zaten fondöten ve kapatıcı olmuştu kaç lira. iyi oldu.
maskeci tanık mı yoksa be yaaa !
bende 10-15 tane var. maske bulamayan, mecidiyeköy tarafında ihtiyacı olan var ise verebilirim.

edit: hangi mal eksiledi beni?
(bkz: kim götümü elledi lan benim)
kaç para ulen bir maske.
Eczanede 40 lı pakedi 250 tl ye satılıyor şu anda. Bakalım millet nasıl alıp da takacak.
4 nisan 2020 itibariyle sokakta ve kalabalık ortamlarda bulunacak kişilerin maske takmak zorunda olması ve bu kurala uymayanların ceza alması konusunda verilmiş karardır.

https://hizliresim.com/GnxIww