1. ?.
  istiklal caddesinde bir ara sokağın girişinde konuşlanmış bir cafe. bilimum döner ve çabuk yenecek et ürünü, ekmek arası ürüne ulaşılabilir.
  servislerinde elemanların asabiteyi nedeniyle müşteri memnuniyeti alt seviyelerdedir.
  tercih edilirken bir kez daha düşünülmesi gerekir.
  ... zlatan1937
 2. ?.
  alkol alınmadan önce uğranan mekânlardandır.özellikle tavuklu pide dönerin lezzetli ve hâlâ inatla 2 ytl olması öğrenci tayfasının ''bi pide tavuk bi de limon abi''demesinde önemli rol oynar...
  1 ... annemin sigaralari
 3. ?.
  marmara üniveristesi göztepe kampüsünde bulunan sınıf öğretmenliği bölümünün en alt katını işgal eden cafedir. gerek ortamı gerekse diğer kantinlere nazaran sevimliliği ile ben dail olmak üzere bir çok öğrencinin dikkatini çekmiştir. öyleki öğlen saatlerinde ve özellikle yağmurlu havalarda derslerden kaçan üniversitemin güzel insanları burada konaklamayı tercih ederler. aynı zamanda kantin öğretmenlik ve fen edebiyattan kız çektiği için tefli abazan kardeşlerimizin de ilgi odağı haline gelmiştir.bu kantine gelip telefonlarındaki bluetooht u açanlar genelde kız peşinde olan abazan kardeşlerimizdir.her an telefonumuza kalpti, kediydi,kızkulesiydi resimleri gelmekle beraber son zamanlarda kendi resmini çekip yollayanlar da önemsenmeyecek derecede çoktur.ama ne cafebahçe gibi abazan doludur,ne merkez kantin gibi ülkücülerindir ne de altıgen gibi conconlarındır.
  ... balmsd
 4. 1.
  sultanahmet'in arka sokaklarından sahile doğru inerken karşılaşılan, boğazı gören balkonuyla insanın icini huzurla dolduran mekan.. açıldığı seneden bu yana sıklıkla gittiğim yakın zamanda restore edilmiş haliyle daha da güzelleşen mekan olmuştur. aperatifleri ve yemek seçenekleriyle de tercih sebebidir.
  işletmecisi zafer abinin kadirşinas tavrıyla sizi tavladığını da eklemem gerek...
  adalara karşı demli bir cay eşliğinde tavla ve nargile için tercih edilesi mekandır.
  ... seaman
 5. 2.
  geçen bir iskender yedim, siz sakın yemeyin
  1 ... kurabiye adam
 6. 3.
  bir de marmara sosyal bilimlerin yanında küçücük iğrenç bir cafe var.
  ... elongation at break
 7. 4.
  sultanahmet'in arka sokaklarından sahile doğru inerken küçük ayasofya camisinin yakınlarında bulunan vasat mekan. içeri girdiğiniz an sizi rutubet kokusu karşılar masaya oturursunuz yanınıza gelen vasat ötesi garsonlar "evet ne alırdınız" der. menü isteyince masaya tek bir menü atıverirler.meyveli çayları 3tldir ve bildiğiniz fincan içine bırakılmış doğadan poşet çay ayrıca çay tabağında veya şekerlikte sigara külleri bulunabilme ihtimali yüksektir.şu kış günü doğal ortam etkisini pekiştirmek için ısınma tek bir kömür sobasıyla gerçekleşir.* yolunuz düşerse etrafından dolaşın yada ölü taklidi yapın.
  ... karuk