bugün

yeni bir yıla daha merhaba derken herkes yeni yılı kutlarken sigara tiryakileri bir köşede aglıyor olacak.çünkü zam kapımızda... hemde öyle böyle degil. 2010 yılı içinde en pahalı sigaranın fiyatı 10tl yi bulması beklenmektedir.
olmaması gerekendir. sigarayı bırakmış biri olarak kesinlikle kınadığım olaydır. sigara içmek yasal bir olay ise bu yapılan faşizmdir. devletin vergi almak istemediğini düşünmekteyim. herkesin kaçak sigara almasını teşvik eden bir devlet varsa üstüne bir de zevk sigarası içmelidir.
yemek yemem sigara alırım bu benim kişisel hakkım , ben mülk değilim , devlet üzerimde mülkiyet hakkı ilan edemez , özel hayatımda ne yapıp yapmayacağıma karışamaz dedirten zam .
(bkz: isporta)
(bkz: genç parti vaadleri)
sigara içen insan sayısını azaltmak için yapılacak eylemdir.
1 ocaktan itibaren bırakmayı düşündüğüm içinde, başarılı olacaktır kahrolasıcalar.

edit: tamam oğlum ya bırakmayacam sigarayı eksilemeyin *
tiryakileri, büyük ölçüde kaçak sigara tüketimine, kaliteden ödün vermeyenleri ise duty free lere yönlendireceğini düşündüğüm, hayata geçirilmesi planlanan vergi düzenlemesidir.
sike sike 10 lira bayılıp alacak olmayı bilmenin acısını yüreklerde hissettiren zam.
bazı bünyeleri ot kullanımına itecek öneridir. günde iki paket içen bir bünye o paraya gidip ot alır ve tüm gün boyunca sigara(!) ihtiyacı duymaz.

edit: imla
(bkz: bir gün herkes samsun 216 icecek)
şöyle salak yorumların olduğu milleti s*ktim ama daha nasıl s*ksem diye gelişen hadisedir:
+abi amerikada da marlboro 10 dolar
be ananın *mı milli gelirler bir mi sanki. ulan ne küfür etsem bilemedim yaa cidden bak.
Son yapılan ötv arttırımından sonra beklenen en az değerdir.

Hesaplama bilen için çok basit;

Marlboro 7 tl ve vergi payı %78 den %84 e çıkarıldı.Vergi hesaplamasının fiyata yansımasından sonra Philip Morris karını korumak istiyorsa %60 zam yapacak.Muhtamelen 11 küsur yapmazlar ve 10 tl de bırakırlar.

Bu demektir ki en ucuz sigara Türkiye de 6.5-7 tl olacak..oy oy oy...

kaçak sigara tavan yapacak..
(bkz: djarum)
yeni sezon marlboro 9.90 sale marlboro 7.25...
kaçakçılık önümüzdeki yılların gözde mesleklerinden olacak anlaşılan, belki bankerlerde tekrardan pörtler kimbilir!!
kaçak winston var abi vereyim mi ? 2.5 lira. Bu tür konuşmalar artık günümüzün en vazgeçilmez dyaloglarından olur. Tabi kaçakçılar da duracak değil ya, artık kaçak winston 4 lira civarı olur. "abi karton alırsan 35'e bırakırım." cümlesi, tüm sigara triyakilerinin en sevdiği cümle olacak gibi.
Nedense aklıma (bkz: bayramdan bayrama) türküsü geliyor. Malum zamlardan sonra ancak babanne, dede gibi darphane anlaşmalı kişilerden bayramda harçlık alacağımız için, tadına da o zaman varacağız.
Yakinda gerçekleşecek söylentidir.
neye göre olacağını merak ettiğim söylenti. kaçak gelecekse olur.
muhtemel bir cem uzan vaadi.
(bkz: Şehrazat 1 YTL olacak)
zaten 5lira vergisi yapıyor sigara bedavaya gelmesi durumunda olabilir.
yillaaaar yilar sonra gelen entry der ki:

sizin som agzinizi..