bugün

başbakanımızın son pirinç kriziyle mükemmel açıklaması. pirinç için kuyruğa girenlar zaten sıkıntıdan filan girmişlar kuyruğa yoksa neden beklesinler?
http://www.milliyet.com.t...18835&Date=19.04.2008
... iyi güzelde %300 zamdan sonra alabilecek para var mı?
tanım: marketin tüketicilere olan hizmetidir. bakliyat ürünlerinin satıldığına delalettir.

ayrıca, ey ahali! sen uyurken maliye bakanı ve onun akrabaları pirinçten voleyi vurdu. cepleri parayla doldu. tmo battı.
uyu sen rahat uyu.

güncelleme: sayın x kişisi, senin paran olabilir. her akşam pilav yiyebiliyorsan sana ne mutlu ama bu halkın yüzde sekseni "bazı" kişilerin dalavereleri yüzünden artık yiyemiyor.
benim partimin millet vekili şiddet uygulamaz diyen ''sevgili'' başbakanımız dan bir inci daha.bir ulusla dalga geçmek bu kadar kolay demekki.resmen dalga geçiyor. -benim harcamalarım bedava zaten olmadı damatlardan birine pirinç fabrikası alırım yumurtalar da unakıtan dan mısır mı o da gülden diye düşünüyor heralde.
kuyumcuya gittim, pırlanta da var altın da deseydi kullanmak istediği anlamı koruyabilir miydi bilemiyorum ama... işbu sözü söylemenin ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler demekten ne farkı vardır?

gene sağından solundan dolaşmış sözü geçen konunun.

parasını verdikten sonra pirinci de alırsın bulguru da. mesele bunların ucuza bulunması; sen ondan haber versene başbakan efendi...*
(bkz: markete gittim kızılcık sopası da var)
(bkz: anladın sen)
(bkz: markete giderken evdeki pirinç ve bulgurdan olmak)
saçmalamak böyle bir şey olsa gerek. yahu millet yok demiyor ki diye başlayacam ama beyhude. burda rte'ye bir şey demek yerine o yüzde kırkyediye birşeyler söylemek lazım diye düşünüyorum ama o da beyhude kaçacaktır eminim.
ekonominin kalbinin şen kardeşler hipermarkette attığını sanan zihniyetin şaka gibi bir deyişi.
"ah recep! sen ne nüktedan insansın" dememize sebebiyet veren söz.
güncel Önemli Başlıklar