bugün

insanların kendilerini iyi hissetme sebepleri hiçbir koşulda sorgulanamaz durumdur. Ben hiç parası olup iyiye güzele uzanmayan insan görmedim. Yargılarımız yaşantılarımızın aynasıdır. Takılacak çok şey varken marka takıntısı olan insana takılıp nutuklar atılması kedinin uzanamadığı ete mundar demesinden farksızdır.
bimden başka yerden alışveriş yapmam. buzdolabını bile ordan aldım.
Çocukken benimdir. Halam (selam gönderiyorum) doğumgünümü kutluyordu. Her şeyi ayarlamış Allah razı olsun. Sıra hediyeleri açmaya geldi. Bana eşofman takımı almıştı. Almanya'dan almış kaliteli de bir şey halbuki. Sordu nasıl beğendin mi diye. Ben de güzelmiş ama Adidas olsa daha iyi olurdu dedim.s. o günden beri dobralığımı koruyorum sözlük. Evet
marka takintisi da olabilir veya o markayi kullaninca daha kaliteli oldugunu kendine inandirmayi seviyor olabilir. ama iphone iphone diye etrafta gezen bönler, tek amaclari hava atmaktir.eger iPhone'u var ise, kesinlikle sizin gorebileceginiz bir yere koyar.
Anlam veremediğim insandır.

Belki de bunun tek sebebi memur çocuğu olmamdır.
kaç sene oldu mark kullanılmıyor. hala ne takıntısı arkadaş aşın artık bunları.

dövizciye gidip mark desen deynekle döver.
starbucks' a gidip ray ban gözlüklerini başının üstüne takan ve dolce gabbana çantasından çıkardığı iphone' unu kurcalamaya başlayan insandır.
biri de benim.
araba konusunda çok hassasım. Audi favorimdir.
Zorunda kaliyor da olabilir. Marka giyincr sosyal statu elde ediyorsun bu yadsinamaz bir gercek gelir durumunu belli ediyorsun bak bende para var diyorsun. Bunlar olmayinca da giyimine kusamina dikkat ediyor demiyorlar. Insanlar bizi buraya surukluyor amk biz de bayilmiyoruz kapitalizme. Ben de biliyorum o tshirt un on lira ederi oldugunu. Eyyorlamam bukadar.
Para harcamayı edep sanan kişidir. Evet.
Aslında marka takıntım yok ama beğendiğim şeyler genelde marka oluyor durumu.
marka takıntısı olan insan yoktur, giyinmeyi bilen insan vardır. o ahengi sıradan markalarla da tutturabilirsin nihayetinde.
kişiliğini markayla bütünleştiren insandır.
harala hurala yaşayan insandır.

görsel
genele ayak uydurmuştur.
gücü yetsin, yetmesin herkeste baş gösterebilen bir şeydir bu.
zira göz gördü mü, gönül ister.
çaycıya aşık olandır.
Kalitenin en iyisi olduğunu düşünen insandır. Alamayan insan grupları her ne kadar salak, enayi veya keriz ilan etsede, o eleştirenler aslında içlerindeki ezikliği bastırırlar ve ilk imkanı olduğunda mağazalara dalarlar ve sanki yıllardır o markadan alışveriş yapıyormuş gibi davranırlar. Ayrıca evet, marka giymek ayrıcalıktır. Ancak bu insanları birbirini beğenmeme hakkı tanımaz. Mühim olan temiz giyinmektir efenim.
Kendisinin hiçbirşeyini,üzerindekilerle kapatmaya çalışan bir boşluk. Nerden gelir bu takıntı,nedir sebebi bir türlü çözemedim. Halbuki ne kadar da gereksiz.
zaman zaman haklı bir takıntının sahibi olan insandır. şimdi mesela salı pazarından alınan spor ayakkabı ile nike mağazasından alınan ayakkabı arasında görünüm olarak pek bir fark yok belki hatta birini 30-40 liraya alabiliyorken diğerini 80-90 liraya alıyorsunuz. bu bağlamda pazar malı mağaza malının eline veriyor ancak işler kullanım sürecinde değişiyor ve kullanım konforu, sağlamlık vb. gibi ögeler ortaya çıkıyor. bu bağlamda marka takıntısı iyidir. 2 ayda bir pazardan 40 tl verilerek alınacağına 6 ayda bir 90 lira verilip alınmalıdır.
terkos pasajına girince kendini yılın salağı bile ilan edebilecek olan insandır.
marka takıntısı ile kastedilenin tarzı olmaması beğenilerine hitap etmemesine rağmen sırf marka olduğundan dolayı giyiyorsa caka satmaktan basitlikten ibaret olan durumdur. benimde takıntılarım vardır. yazları converse den başka ayakkabı tercih etmem ama bunun marka olması ile alakası yokturdur. yani asla caka satmak için değildir. maddi durumum daha iyi olsa abercrombiden falan giyinirim. çünkü çok hoşuma gidiyor kreasyonların kendimi buluyorum. ama şimdilik benim için pahalı bir gün kendi paramı kazandığımda giyebilirim belki kim bilir ?
salı pazarını gidip görmemiş insandır. görmüş olsaydı, marka takıntılığı kalmazdı.*
bu tip insanlar yüzünden kişinin içindeki kaliteli ürün sahibi olma hevesi sona erebilir.
çünkü bu tür insanlar, kullandıkları markalarla vardırlar, kendileri olarak değil. fikirleri sadece o marka konusunda sorulur. dikkat edin, göreceksiniz.

işte bu yüzden, elinize milyonlar geçer ama siz apple değil, samsung veya lg, diesel değil mavi, audi değil opel almak zorunda hissedersiniz kendinizi.
çaycıya aşık olandır.
marka severim.
ürünlerinin her zaman arkasında dururlar.
durmadıkları zaman toplatırlar, özür dileyip yenisini verirler.
isimlerinin kötü anılmaması için müşterilerine taviz verip, amlemlerini gururla taşıttırmaya çalışırlar.
fakat...
bunu salakça bir hayat görüşü haline getirenlerden nefret ederim.
başkalarının giydiklerine karışacak kadar.
onları bu salakça düşünceleri doğrultusunda aşağılayacak kadar olanlardan.
sonradan görmedirler benim için.
lazımlığa sıçmadan klozet gördüm havaları..
bırakın abicim bu ayakları.
güncel Önemli Başlıklar