bugün

yedinci nesil yazar, hoş gelmiş.
yedinci nesil satranç sever yazar.
bir gün kendisiyle karşılıklı oynamak isterim. çoban mata çok elverişli bir iq'ya sahibim.
(#15294163) http://galeri.uludagsozlu...r/hani-bize-am-am-200472/
kendi deyimi ile 5 yıldır ''kurdishlerle'' yaşayan türk.
orta doğu da bulunan güzel bir halkın ferdi saygıyı hak eder.
nickini tersten okuyunca hemirud haram diye ürkünç bir arapça büyü çıkan yazar.**
hoşgelmiş.
kendini kürtlere adamış türk. öyle diyor. türklere hakaret edilen başlıkları görmeden kürt dostlarına yaranmak isteyen yazar. artı istiyorsan sana veririz.
(#14272656) yorumsuz...
çok severim bu yazarı güzel yazıyor vala kendisini aşmış bilge insan ayrıca selam ederim.
yedinci nesil sohbeti hoş yazar.
(#16607711) boşuna çabalayan yazarcık. ne mal olduğunu bildiğimiz yazarımsı.
nazik mesajıyla bu hüzünlü bayramda hem gözlerimi dolduran hemde beni cok mutlu eden değerli yazar. ilk defa varlığından haberdar.oldum bu vesile ile artık arkadaş olacağız inşallah.
bayramının iyi geçmesini dilediğim yazardır kendisi.
bir garip yazar arkadaş. ilginçtir ki, hemşehrim olduğunu iddia etmekte.tanıyıcam bunu bir yerden ama..

edit:iyi yazar, sağlam yazar.
3 izmaritten muhteva küllük sayesinde tanıştığım ve kedimle adaş olduklarını zannettiğim hoş sohbet dostum.
(#17381109)

kısmen de olsa desteklediğim yazardır. karma sorunu önemli değil ama adam gibi sözlük istemek hakkımız, evet.
Yanlış tespit yapan yazar.
söylediğinin derdime deva olmasını umduğum yazar. o başarmış ben niye yapamayım ki?
edit: yakın gelecek zamanda meslektaş olacağımız yazarmış hemde.
zeki yazardır.
yazarların girdiği entrylerden tahliller yapar. *
gece gece avlanan yazar. kukulu olmadığım için yavşamayı bırakıp konuşmayı reddetmiştir. *
sözlüğe renk katan yazar.
(bkz: #17879993)
(bkz: #17880043)

no'lu entrylerinde kendisini '' okumuş vatansever '' olarak gören, sahip olduğu tek diploma olan ilkokul diplomasıyla, 1924 yılında yaşasaydı öğretmen statüsünde olabilecek olan yazardır.

günümüz türkçesinde kullanılmayan, öğünmek fiilinin ( anlamının öğrenmek olduğunu iddia ediyor kendileri ), kafasından uydurduğu anlamıyla, okumuş gerçek vatanseverleri, cahillikle suçlayacak kadar pişkin bir yazardır. hakkı devrim gibi bir üstada da okumamış yazar sıfatını, yaftalayacak kadar da megaloman olduğu kesindir. ilkokul diplomasıyla kendisine mutluluklar dileyerek, aşağıdaki yazıyı okuyup hatasının anlamasını, bir daha bilmediği konular hakkında boyunu aşan yorumlar yapmamasını ve entrylerini okumadığı, kendisinden üç-dört gömlek üstün olan yazarların entrylerinde hata arayıp başlık altına çemkirmemesini tavsiye ediyorum.

--spoiler--
«türk, öğün, çalış, güven» deyişindeki «öğün» kelimesi yalnız zafer anıtı'nda değil, okullardaki birçok atatürk büstünün altında da «öğün» şeklinde yazılıdır. eski sözlüklerde «öğünmek» diye de yazıldığını görüyoruz. sanırım günlük dilde «öğünmek» insanlara daha kolay geliyor.
- farklı kullanımlar konusunda meydan larousse duyarlıdır. nitekim öğünmek'ten övünmek'e gönderme yapılan bu sözlükte, madde başlığının «övünmek veya öğünmek» diye verildiğini de görüyoruz. bu sözlükte «defa, kere» anlamındaki öğün maddesi de «öğün veya övün» şeklinde düzenlenmiştir.
«övünmek veya öğünmek» başlıklı maddede, ünlü yazarlardan getirilen örnek cümleler var. bunlarda, övünmek diye yazan ahmet hamdi tanpınar, refik halit karay, nurullah ataç yanında, mesela kemal tahir'in öğünmek'te ısrar ettiği görülüyor.
dayanaksız bir uyarı değil sizinki. ama ben, «defa, kere, kez» anlamındaki kelimenin kararlı bir şekilde öğün diye yazılıp söylenmesini de dikkate alarak, «methetmek»le ilgili kelimenin övünmek diye kesinleşmesinin doğru olduğu düşüncesindeyim. genel eğilim de bu yöndedir. HAKKI DEVRiM

--spoiler--

edit: imlâ.
sözlükte asil şehitlerimiz ile dalga geçebilecek kadar midesiz ve karaktersiz bir yazardır.
şu an artı oy almak için resmen başlık sıçıyor.

(bkz: sol frame in amına koymak)
(#18130594) doğrular yazarı.