Mantı yapmayı bilen erkekten bi adım geridedir.
Allah' ın bir lütfudur, gözümüzün nurudur.
Peygamber sabrı bahşedilmiş, saatlerce minnak minnak hamurları kapatıp, yemek yapabilen kadındır.
Bir çoğumuz, yumurta kırmaya bile üşenirken!
Kayserili olması ihtimali yüksek olan kadındır.
bilmek kolay kalkip yapmak o hevesi o şevki bulmak zordur. burdan o hissi kaybetmeyen anneme bi alkış.
görsel
Herkesin annesinin mantısı özeldir ve güzeldir o yüzden mantı yapan herhangi bir kadının önemi yok en fazla günü kurtarır.
Kocamı boşayıp alacağım kadındır.

Tövbe tövbe.
yazıktır ona. yapılması eziyet bir yemektir çünkü.
boş işlerin kadınıdır. bir yemek için o kadar uğraşılır mı, bunu düşünmeye fırsatı olmamıştır. yarı süreye indirdik, gel yap deseler yapmam, yapan kadın olmam.
teyzemdir, sağ olsun bana da öğretmiştir.

eli öpülesi kadındır, çünkü hakikaten zor iştir arkadaş.
Her geçen gün sayıları azalan kadın türü.
En sevdiğim yemek olmasına rağmen, annemin bilmediği yemektir. Marketten hazır alıp kendim pişiriyorum. Bazen parçalanıyor, bazen parçalanmasın diye az pişiriyorum o zaman da çiğ oluyor. Bende bir sorun yok sorun mantıda. En sonunda oturup kendim açacam. *
Mantı yapmayı bilen kızlar yetiştirir.
Mesela ben çogzel yaparım annem sağolsun.
o yokken bimden mantı alınıp o yapmış gibi yenilen kadındır, tabi evde temiz tabak çanak bulup yapabilirsen.
sosunu da pek bi güzel yapar ayrıca, onun da ayarını tutturamazsınız uğraşmayın.
çoğunlukla annedir. onun hakkı ödenmez oturur hamur yoğurur, açar, pişirir. sizin için uğraşır. ondan uzakta iken de bunları düşünür gecenin bu saatinde karın guruldamasına sebep olursunuz.