1. 1.
  metalden yapılmış bir oyuncak tabancadır. namlu ağzının ortasında tetikle harekete geçip ileri doğru çıkan bir iğnesi vardır. kurma kolunu çektiğinizde iğne namluda geriye doğru çekilerek kaybolur. namlu ağzına, mantardan yapılma, yuvarlak, minyatür bir "ülker kekstra" yı anımsatan ortasında reçel yerine tabancanın iğnesi hızla çarptığında patlayan barut benzeri bir madde bulunan bir fişek yerleştirilir. mahallede arkadaşlar kovalanarak bu kuru sıkı tabanca gürültü çıkartarak ateş alır. Avrupa Birliği normlarına uyum çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan "Oyuncaklar Hakkında Yönetmelik" ile yasaklanmıştır
  1 ... kirmastılı
 2. 2.
  Counter Strike,Quake,Half Life vs. oyunlarda öldükten sonra resurrect olduğunuzda elinizdeki ilk silaha denir.Genelde ölmenin ezikliğiyle hırs yapmış cengaverlerin zıplaya zıplaya sağa sola ateş açmasıyla "Aha da bak mantar tabancasıyla geliyoruuuuum" şeklinde ani adrenalin patlaması yaşaması olağan durumlardandır.
  1 ... gamze
 3. 3.
  çivi bir lastık vasıtasıyla gerilir bırakıldıgında ıse çivi kazandıgı hızla mantarın patlayan kısmına sertce vurur. bu etkıden sonra mantar patlar..
  (bkz: yüzyılın icatları)
  1 ... scepture
 4. 4.
  küçüklüğümüzde sünnet çocuklarının vazgeçilmez aksesuarıydı.
  1 ... tuzlu kahve
 5. 5.
  vaktiyle kendisi ile çok haşır neşir olduğum aslında tehlikeli alet. sonuçta kimyevi bir maddeden yapılıyor. bir sürü mantarım vardı fakat tabancam bozuldu.eee napcaz? eski bir şemsiye çarptı evde bi yerde gözüme.sökersin bunun telini.arasına mantarı sıkıştıracak bir c harfi biçiminde kıvırırsın.araya mantarı sıkıştırırsın. oldu mu sana mantar el bombası. atarsın kızların bacaklarına doğru. yere çarpıp patlar.akabinde kızların anaları gelir şikayete.güzel bir sopa yersin yersin yersin. ee hala mantar var bitmeyen? tabi var zannederken bir bakarsın anne su ile ıslatmş bunları aklın başına gelsin diye. oldu mu şimdi. annenin komşuya gitmesini fırsat bilirsin. katalitiği yakarsın. katalitiğin önünde çaydanlığı sıcak tutmaya yarayan demirin üzerine koyarsın bunları bir tomurcuk kutusunun içine.yok kurumuyor. salla salla patlamış mısır gibi.ulan olmuy?...bamagüme çat pat kıyamet.anne karşı komşudan gelir koşarak terliğin birini komşu karı arkadan yetiştiriyor. evin içi duman yangın çıktı zannediyor su getirmeye davranıyor banyoya aklı imanı gitmiş.mevzu sonradan anlaşılır.güzel bir sopa yersin yersin yersin.
  ... vigilante8