mansur başkan cidden büyük adam, çomarlara inat devlet adamı nasıl olunur dersi veriyor herkese.

ama maalesef ne bizi yönetenleri ne de bunların tebaasını hiç tanıyamamış. o rektör cesaret edip istifa falan edemez zaten ama velev ki gözü karartıp etti diyelim. sırf geri adım attı denmesin diye rte yine aynı şekilde dışarıdan bir atama yapacaktır.

gezi parkı olaylarını iki lafıyla bitirebilecekken haftalarca bile isteye uzatan, onlarca gencin yitip gitmesine göz yuman bir iradeden bahsediyoruz.

20 yılın "yaptım oldu" politikasını bir rektör yüzünden değiştirecek değil ya...
Evet bakalım mansur da kartını kullandı bakalım sırada ne var.
mansur başkanın yine haklı olduğu mektuptur.
Evet bakalım mansur da kartını kullandı bakalım sırada ne var.
0:00 0:23
az önce kendi instagram hesabından paylaşım yaptığı mektuptur.

mektubun içeriğinde özetle halkın kaos ve kutuplaşmadan artık bıktığı, boğaziçili gençlerin ve türk polisinin karşı karşıya gelmesinin sebep olduğu gerilimin tehlikesini, bu tehlikeyi bertaraf etmenin tek yolunun da melih balu'nun istifasından geçtiği şeklinde. melih balu'ya feraset gösterip, türk gençleri ve toplumun huzurunu göz önüne alarak makamını terk etmesi yönünde açık çağrıda bulunuyor. makamların geçici olduğu, vatanseverliğin ve özverinin ise halkın gözünde çok daha değerli olduğuna vurgu yapıyor.

benim en çok etkilendiğim nokta ise, "her gencimiz bir annenin duası, bir ailenin parçası, bir geleceğin yazısıdır" cümlesi oldu.

mektubun tamamını buraya bırakıyorum.

mansur yavaş'ın bu mektubunun takdirini de sizlere bırakıyorum. zira benim tarafım artık çok net.

mansur yavaş bana kavga var dese kiminle demem. ne zaman gidiyoruz derim.

görsel
Türk düşmanlığı popülizminin son ürününe dahil olmuş Mansur Yavaş.

iki gündür neden tek bir tweet atmadığıyla ilgili baskı yaptı HDP'liler adama, e tabii HDP'lilerin ele geçirdiği yCH-P yönetimi de baskı yapınca ne yapsın yazmış, karalamış bir şeyler işte garibim.

Ne yapacaksın, Türkçüsün ama HDP'lilerin ele geçirdiği partiye bağlısın.

ister istemez yaşanacak tabii böyle olaylar.