1. 1.
  (bkz: fanila)
  1 ... gerko
 2. 2.
  10 milyon nüfusa sahip bir yerdir.
  ... alone with everybody
 3. 2.
  atman ekürisinin yıldız isimli bir atı vardı, manila yavrusu. ne kadar büyük sansasyon yapmıştı manila sayesinde, yarış hayatı başlamadan önce. ancak handikap atı olarak tamamladı yarış hayatını.
  1 ... whitewind
 4. 3.
  şansız ve bahtsız bir aygırdır, taylarının geç gelişmesine rahmen, aç gözlü at sahipleri tarafından sabredilmeden, daha gelişimlerini tamamlamadan koşturuldukları için aygırın başarı performansı oldukça düşmüştür, en başarılı yavruları altın bike ve maracaibo'dur, hatta maracaibo gerçek bir şampiyondu, gazi koşusu öncesi büyük favoriydi ama kötü kader babası gibi onuda rahat bırakmadı, erken yaşta sakatlanarak pistlere veda etti, bana göre sakatanmasaydı türkiye'yi uluslar arası arenada bile başarı ile temsil edecek bir şampiyon olucaktı, manila 2009 yılında hayata gözlerini yumdu şuanda aygırlık yapan tek oğlu kartalım'dır onada talep yoktur ancak manilanın kızları annelik için ideal kısraklardır ve atçılar tarafından oldukça rahbet görür.
  ... montreal
 5. 4.
  1- dosya ayraç çeşididir.

  2- Manila Filipinler'in başkenti ve Metro Manila bölgesinde bulunan belediyelerden biridir. Şehir ülkenin en büyük adası olan Luzon'da Manila Bay'ın doğu kıyısında bulunur.
  ... mithra
 6. 5.
  yarın bir haftalığına tatil amaçlı gideceğim şehir.

  çok merak ediyordum ve sonunda gidiyorum.
  acaba kadın mutfağı nasıl. umarım bol bol minyon çıtır filipinli pasta börek çeşitlerinden tadarım.
  ... ignis gehennalis
 7. 6.
  Söylenişi marina kelimesine benzediği için midir nedir bana sevimli gelen bir kelime.
  Filipinler'in başkenti ve yıllar önce yazmaya kalktığımız sikindirik vampir romanının olay yeri. (Vurmayın lan o zamanlar daha twilight bile yoktu amk. Onlar çıkınca biz de eeehh sikerim lan deyip bıraktık zaten.)
  2 ... sekersizkahpe
 8. 7.
  an itibari ile bulunduğum şehir. yaklaşık 2 saat önce otele giriş yaptım.

  bakalım filipinler mutfağı nasıl. petite severim.
  1 ... ignis gehennalis
 9. 9.
  Filipinler'in başkenti. Kirli havası ve sokaklariyla istanbul'un 90'li yıllardaki halini anımsatır. Fakat yine de severim. Kızlarından ötürü tabiki.
  -1 ... has zimmi