bugün

malulen emekli olup devletten maaş alan ama başka bir işte de çalışmaya devam eden vatandaş içimi gıdıklıyorsun fena oluyorum.
Geçenlerde izlediğim bir yarışma programında yarışmacı kendisini, tanıtırken malulen emekli olduğu söylüyor.Sözlerine devam ederken şuanda da başka bir yerde çalıştığını belirtiyor.Bu nasıl bir çelişkidir,malulen emekli olmanın mantığı sağlığının çalışmaya uygun olmaması değil midir?
Adamın çalışmaya ihtiyacı olduğunu düşünürsek zor bir durum ancak vergileri tam olarak ödeyen devlete karşı ödev ve görevlerini yerine getiren vatandaşlar için rahatsız edici bir durum olsa gerek.Bireysel düşünemiyorum bu olay ben de bir farkındalık yarattı.Acaba Türkiye'de bu durumda olan kaç vatandaş var.Sanırım bilmek istemiyorum.
Ülkemde birilerinin bu durumun üzerine giderek durumu araştırması gerekli değil midir?
oturup doğru düzgün neyin ne olduğunu araştıran birinin, ne içini ne dışını gıdıklayacak emeklidir.

jöh'lerdeki roketçiler, rpg'nin ateş alırken yarattığı çok yüksek basınç ve ses nedeniyle bir süre sonra işitme kaybı yaşarlar. bu, belli bir seviyeyi geçerse de malulen emekli olurlar.

bu kişinin duyma yetisinin bir kısmını kaybetmesi, başka hiçbir iş yapamayacağı anlamına gelmez. yine de devlet, hizmet ve fedakarlıkları için kişilere maaş bağlar. eğer kişi, bu noktadan sonra da sağlığının elverdiği bir işte çalışmak isterse bunu düzenleyen kanunlar vardır.

benim bu tip bir kanun hakkındaki bilgim tasarı aşamasından kalma ve o zamanki tasarıya göre, emekli olduktan sonra çalışmak isteyen kişi maaşının 3'te 1'ini vergi mahiyetinde devlete bırakmak zorundaydı. sonra bu yasalaştı mı bilmiyorum ama merak eden arar bulur.
güncel Önemli Başlıklar