1. 1.
  ruhsal gelişim taşlarındandır.duygular üzerinde sakinleştirici etki yapar. egoizmi azaltır ve öfkelenmeyi engeller. kalpten sevgi dolu kapılar açılır. olgunluğu sunar.
  Malahit'in fiziksel etkileri
  Ağrıları gidermek amacıyla, ağrıyan bölgenin üzerine koyularak kullanılır. Ancak, taşın büyüklüğü ağrıyan bölgenin büyüklügü kadar olmalıdır.
  Mide bulanması, araba ya da deniz tutması gibi durumlarda iyi gelir.
  Karın ağrısı, adele kasılmaları ve romatizmaya karşı faydalıdır.
  Sakinleştirici özelliği dolayısıyla, uyumaya yardım eder.
  Kalbi kuvvetlendirir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  Kişiyi; korku, suçluluk, kendini kabullenmeme gibi olumsuz duyguların getirdiği sınırlamalardan kurtarır.
  Korku ve heyecanı gidererek, cesaret ve istekliliği artırır.
  içe gömülen acıları ortaya çıkarır ve onların çözümlenmesine yardım eder. Böylece kişi, taşıdığı keder ağırlığını üzerinden atarak eski neşesine kavuşur.
  Not: Duyguları belirginleştirdiğinden dolayı, aşırı duygusal kişilerin hassas oldukları dönemlerde bu taşı kullanmaması tavsiye edilir.
  ... nirvana
 2. 2.
  Malakit (Malachite / Malachit)
  Bir çeşit bakır cevheridir. Kaliteli olanları genelde mücevher olarak kullanılır.
  Sertlik derecesi: 4
  Kim. yapısı: CuCO3.Cu(OH)2
  Özgül ağırlığı: 4
  Unsuru: Ateş, Toprak
  Çakra: Güneş sinirağı, Kalp, Alt karın
  ... nirvana
 3. 3.
  Malahit, yeşil ve üzerinde daha koyu yeşil ortak merkezli çizgileri olan bir taş olup, özünde neşe taşır. isminin anlamı da arındırıcı demektir.
  Sakinleştirici bir taş olup, uyku ve uyumaya yardım eder. Güneş sinir ağı chakrasının üzerinde kullanıldığında, içimize gömdüğümüz acıları tekrar ortaya çıkarma gücü vardır.
  Bu eski acıların kendini ifade etmesiyle taşıdığınız kederin ağırlığını da üzerinizden atabilir ve neşenize tekrar kavuşabilirsiniz.
  Neşe enerjisi, hızla dönen bir enerjidir ve her bir chakrayı çevreleyen enerjiye benzer.
  Malahit, iki ayrı tondaki yeşil rengi ile yeryüzünün titreşimlerini tutar. Siz toprağın gücünden etkilenirken, toprak da size sevgi ve huzur sunar. Bu kendinizi yeterince güçlü hissetmenizi sağlar, böylece eski acılardan da kurtulursunuz. Malahit, aynı zamanda pankreas ve dalak fonksiyonlarını da arttırdığı gibi, kaygı ve tansiyonu da dengeleyip, hücreleri yenileme özelliği de sergiler. Dolaşım sistemi ve kalbi kuvvetlendirir ancak bu taşı aşırı duygusal olduğunuz günlerde fazla kullanmamalısınız.
  1 ... lilith
 4. 4.
  Kimyasal Bileşimi, Cu2CO3
  Kristal Sistemi, Monoklinik
  Kristal Biçimi, Çok nadir ve küçük kristalli, genellikle lifsi ve ışınsal, iğnemsi, kısa-uzun prizmatik; çoğunlukla masif, böbreğimsi
  ikizlenme, {100} yüzeyinde olağan
  Sertlik, 3.5 - 4
  Özgül Ağırlık, 4 - 4.05
  Dilinim, {-201}
  Renk ve Seffaflık, Parlak yeşil, siyahımsı yeşil; yarı şeffaf-opak
  Çizgi Rengi, Soluk yeşil
  Parlaklık, iğnemsi kristalleri ipeğimsi, masif olanlar donuk-mat, diğerleri elmas parıltılı, camsı
  Ayırıcı Özellikleri, Rengi, böbreğimsi formu ve HCl'de çözünülürlüğü
  Bulunuşu, Malahit, bakır yataklarının oksidasyon zonunda oluşan ikincil kökenli tipik bir mineraldir. Azurit, kuprit ve bakır ile birlikte bulunur. Topluluk oluşturduğu diğer mineraller kalsit, krizokol ve limonit dir.
  ... ally mcbeal
 5. 5.
  hoş gelmiş, altıncı nesil yazar.
  2 ... uns abare uns duns des
 6. 6.
  Malahit, bazik bakır karbonattan müteşekkil, parlak yeşil bir mineraldir. Çok bulunan bir bakır cevheridir. Daima bakır sülfürleriyle, özellikle kalkopiritle birlikte ve bunların yataklarının üst kısımlarında oksitlenme sonunda bulunur. Bu oksitlenme, özellikle kalsiyum karbonatın bulunduğu yerlerde su, hava ve karbondioksidin bakır sülfidi etkilemesiyle meydana gelir.Malahitin bileşimi Cu2CO3(OH)2'dir. Kristalleri monoklinal sistemdedir. Ancak kristalleri az bulunur. Malahit fazla sert olmadığı için, traşlanıp parlatılarak mücevhercilik ve sedefçilikte kullanılır.

  bunu yanında, hoşbulmuş yazardır. saygı ve sevgilerini sunar.
  1 ... malahit
 7. 7.
  yeşilin her tonunu barındıran halkalarıyla izleyenleri büyüleyen bayıldığım taşlardır. kim derki bu güzellik bakır sülfürlerinin oksitlenmesi sonucu kendiliğinden oluşur (tıpkı yaşadığımız evren gibi).
  malahit
  1 ... drygt
 8. 8.
  malahit

  “Malakit taşı” olarak da bilinir. Bakır yataklarının oksidasyon zonunda oluşan ikincil kökenli tipik bir mineraldir. Parlak yeşil, siyahımsı yeşil renklerinde yarı şeffaf veya opak olarak bulunur. Çizgi rengi soluk yeşildir. Bazı türleri elmas parıltılı ve camsıdır. iğneye benzeyen kristalleri ipeğimsidir. Masif olanlar donuk ve mattır. Şekli, rengi ve çözünürlüğü ayırt edici özellikleridir. Bakır yataklarında azurit, kuprit ve bakır ile birlikte bulunur. Kalsit, krizokol ve limonit ile topluluk oluşturabilir. Kolay kırılır, amonyakta çözülebilir. Macaristan, Güney Amerika, Almanya, Sibirya, Afrika ve Türkiye’de bulunur.
  ... hepinizi sevmiyorum