bugün

(bkz: makara yapmayı bilmeyen erkek öğrenci)
aç kalmak kaderi olan öğrencidir.
yumurta yapmayı da bilmiyorsa o daha da kötüdür.
vay halinedir.
makarna yapmayı bilmeyen ama bulaşık yıkamayı iyi becerebilen öğencidir.
elbet bir gün öğrenecektir. açlık zorunluluğu da yanında getirir.
ailesinin yanında kalan öğrencidir.
Makarna yapmayı bilmeyen öğrenci sadece çay yapmayı bilen öğrencidir.
aynı zamanda da hazır çorba da yapamıyorsa ölsündür.
erkekliğinden değil ama öğrenciliğinden şüphe edeceğim kişidir.
çok parası olan öğrencidir. *
yurtta kalıyor olabilir. çünkü bende bilmiyorum.
aç kalmaya mahkum öğrencidir yada bildiğimiz üniversite öğrencisi tanımına uymaz, açlık sefalet çekmez yemeksepetinden pizzasını söyler karnını doyurur.
piştiğini anlamak için duvara fırlatan öğrencidir.
Makarna adlı gayet basit bir şekilde pişirilebilen bir yemeği yapamayan hazin durumdaki öğrencidir. Makarnayı çatal bıçakla yemek durumunda kalan öğrencidir.

Öğrencilik yıllarımdı. Hayatımda ilk defa yumurta kırmak ve salata yapmak dışında yiyecek bir şeyler hazırlayacaktım. Makarna... Her şey arkadaşımın tarif ettiği gibi gitti. Mütevazi öğrenci sofrasını kurdum. Tencereden sıcak sıcak makarnayı tabağa almak üzere kepçeyi daldırdım tencereye. O da ne. Kepçe Kral Arthur'un kılıcı gibi saplandı makarnaya. ben de kral arthur edasıyla çekeyim kepçeyi dedim. tüm makarna kepçeyle birlikte çıktı tencereden. gözlerime inanamadım. bu bir mucize olmalı. adeta tencerede makarna böreği yapmıştım. ama olsun, öğrenci bünye daha sağlam oluyor herhalde (Tam ekmek arası köfteye 2 lira verdiğimi, hem de o ekmeği yiyip ölmediğimi düşünürsek * )
Kepçeyle inatçı makarnadan kopardığım parçayı tabağa koydum. Sonra çatal bıçakla, su böreği yer gibi yedim. mutluydum.
Kesinlikle bir öğrenci evinde kalmayan öğrencidir. Ola ki öğrenci evinde kaldığı halde yapamıyorsa da yakında ya dışarıdan yemekten yada açlıktan başına büyük sorunlar açacak kişidir.
ya yalan söylüyordur ya da anasının dizi dibinde bir "öğrenci"dir...
ailesi ile yaşayan öğrencidir. *
Makarna yapmayı bilmeyen erkek öğrenci, üçüncü halin imkansızığıdır.
kısa zamanda makarna yapmasını öğrenecek olan insandır.
bu öğrenci dışarıdan yiyen öğrencidir. öğrenince makarnayı kendi yaptığı için bir böyle hevesle durmadan yapar, yer*, sonra da yine dışarıdan yemeye devam eder. işte böyle bir öğrencidir bu. fakirleşmeye başladığı anda ise tekrar makarnaya döner, döngüdür bu...
Makarna yapmayı denememiş öğrencidir. Deneseydi yapardı.
ilkokul veya lise öğrencisidir. o da öğrenecektir.
Parası çok olan öğrencidir sürekli dışarda yiyordur.