bugün

mahalle ya da okulda yapılan maçlarda, ofsayt kuralının uygulanmamasından da yararlanarak bir akıllı kendisi imiş gibi defans ya da orta sahaya hiç yardım etmeksizin rakip kaleci civarında uyuz uyuz dolaşıp duran, karşılaşmayı, mücadeleyi saha içerisinden dikkatle takip eden, çirkefliği yahut gol vuruşlarındaki üstün başarısı nedeniyle takım arkadaşlarının fazla ses edemediği, pas alamadığı zaman, koşturmaktan dili dışarı çıkmış arkadaşlarına hiç utanıp sıkılmadan bağırıp çağıran, hakaret yağdıran, top tekniği sınırlı, yüzsüz, tembel forvet tutumu, taktik.
ben fırsatçıyım tanju da böyle gol kralı oldu diyen ilginç insan.
"ahmeettt biraz defansa gel lannnn!!!!" türünden serzenişlere muhatap olmak zorunda kalırsınız kendinizden beklenen golleri atamadığınız vakit.
mahalle maçı esnasında sinir bozan fakat maç sonucunda en iyi prim yapan davranış.
oyun içerisinde vardır ama hiç oyunla alakası yoktur.ahh top gelsede gol atsam der ama top ona aslında hiç gelmez.
taştan yapılan kale direğine oturup beklemektir.
(bkz: KÜÇÜK JARDEL)
bir jardel kolay yetişmiyor...
bırakında azıcık ilerde boş beklesin dedirten harekettir.
pişkin pişkin '' ben forvetim oğlum '' diyen ibnedir. *
"mario jardel misin mine kdum " deyip ağzının ortasına çakılasıdır.
3 kisiyi gecersin kale önündedir vurursun ve gol olmaz.
sonrada orada çakılı bekleyen hanzo: lan atsana bomboşum der.
nah atarım sana, kıçını kıpırdat lan iki dakika.
biz buraya oynamaya geldik.
hee bir ihtimal daha vardır : Top bu çocuğundur. o yüzden bu eleman kah ilerde bekler kah auta giden topa gol der kah kaleci varken elle müdehale hakkını kendinde görür. bi nevi yeni dünyadaki amerika gibi israil gibi bişeydir bu çocuk. her türlü pisliği yapar ama ses çıkarılmaz..
(bkz: Beni tanıdılar siz kaçın) Yani tamam bende böyleyim ama hiç bir zaman orta saha yada defanstakilere bağırmam zaten benim öyle oynamamı takım arkadaşlarım ister.Çünkü vuruş tekniğim çok iyi onların vuruş yeteneği olmadığından ben ileride beklerim büyük bir sahada maç yaptığımız için kaleci defans kim varsa diker ben alırım vururum gol olur.Yarım saatlik maçta 5+ gol atabilirim ama ofsayt kuralı olsa %90 sayılmazdı bu gollerin.
takım arkadaşlarına sürekli olarak "bana at, bana at" diye bağırıp atınca da topu ıskalayan kazmadır bu.
bir de kendine çakılı forvet diye kafa karıştırmaya yönelik unvanlar yakıştıran çocuk davranışı.
beleşçi diye tabir edilen kişilerin yaptığı eylemdir.
68 yıldır beklemekteyim hala tık yok.
- sabiiiit , koşsana lan biraz pezevenk, imanımız gevredi burda.

+ abi çakılı forvet oynuyorum ben.

- çık lan dışarı, bir kişi eksik oynasak daha iyi.

+ bi de isimden kazanıyorum gibi.
ben pivot forvetim yaa, denilerek çamura yatılabilir.