bugün

Maden Suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen doğaldır. Soda ise su ve sudan yapılan içeceklere üretim esnasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen ve tamamen yapay olan bir içecektir.
soda pop diye bir şey vardır -ki amerikanlar ota boka soda pop der- ancak maden suyu daha bir klasikler arasındadır hatta progressive bile denebilir.*
soda serttir, maden suyu yumuşak..
içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur.

Maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve yeryüzüne çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleri de alarak yol alırlar.

Bu durumda maden suyu mineralce çok zengin iken soda mineral içermez.

ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi yoktur oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur.

Dolayısıyla tüketilmesi önerilen doğal maden sularıdır ve sodayla maden suyunu ayırdedebilmek için alırken etiketi okumak önemlidir.
entel insan maden suyu der, yurdum insanı soda der.
Maden suyu radyoaktif elemen içerebilecek yapıya sahiptir. bu doğal radyoaktivite dozaşımı yaşandığında kansere yol açabilir, bu yüzdendir ki esasında çok maden suyu tüketmek zararlıdır. Soda karbonik asitli sudur. Asidisesi yüksek olsa da sodyum karbonatla bu derişim azaltılır. ha içeceklerde var mıdır sodyum karbonat bilmiyorum vardır herhalde.
ikisinin de tadı kusturucudur. içemiyorum bunları.
BiRi DOĞAL VE YURDUMUZDA HALA DEĞERi BiLiNMEYEN MADEN SUYUDUR, DiĞERi iSE SONRADAN KARBONDiOKSiT EKLENMiŞ SUDUR.
AVRUPA ORTALAMASINA GÖRE YURDUMUZDA MADEN SUYU TÜKETiMi YOK DENECEK KADAR AZDIR.
ikisinin de şişesinin üstüne oturarak intihar edilebilir.

(bkz: maden suyu şişesine oturarak intihar etmek)
maden suyunun çok daha güzel olmasıdır...
Maden suyu doğal olandır.
maden suyu doğal, soda ise yapaydır.
Maden suyu adamın dibi,soda yavşağın önde gidenidir.
soda dediğin co2, maden suyu dediğin anyon katyon bombardımanıdır.
Soda insan yapımı bir içecektir. Karbondioksittir. içinde mineral falan yoktur. Maden suyunda ise kalsiyum, magnezyum, demir, sodyum gibi mineraller bulunur.