bugün

Eve projeksiyon cihazı aldım, akşamdan beri onu deniyorum. duvara ne kadar uzaklıktan yansıtsam kaç cm görüntü alırım falan onunla uğraşıyorum, sürekli başka film açıp bakıyorum işte nasıl oluyor diye, test sürüşü gibi. Arkadaşa fotoğraf attım şuna bak 215 cm oldu kocaman, sinema gibi falan yazdım. O da "bunda ne mad max izlenir be", dedi. Hak verdim açtım filmi test amaçlı. Baktım harbi nefis oldu. Neyse şu aksiyonlu güzel sahneler geçsin kapatır başka filme geçerim dedim. Film bitti amk. Unutmuşum filmin tamamının bütün bir savaş sahnesi olduğunu.

Velhasıl bol aksiyonlu, izlemeye başlayınca ekranın karşısından kıpırdamanıza müsaade etmeyen efsane filmdir.
On nümra.
Sinemaya düşmeden izlemiştim, ilk izlediğimde biraz sarhoştum tam anlamadım; 2 gün sonra 3D olarak izledim on numara beş yıldız film. Yalnız beni filmden daha çok etkileyen soundtrack oldu..
benim beğendiğim film. yani sürekli sanat filmi kasmaya gerek yok. görüntüleri, ekşınları filan çok iyiydi. arada lazım böyle şeyler.
her ne kadar günümüz imkanlarından faydalanarak hoş efektlerle göze hitap etse de beni o eski, mel gibson' lı mad max filmleri kadar tatmin etmemiştir.
Görsel açıdan Mükemmel bir filmdir.
(bkz: ölümsüz Joe)
Çarli denen tipin çenesinin koptuğu sahnenin pek bir hoş olduğu film.
Bu filme boş diyen insanların hepsi bizim ülkemizde yaşıyo amk.siz siktirin gidin animasyon izleyin.
Süper filmdir. Özellikle o kızlar yok mu o kızlar. Yoldaş görsem cennete düştüm derim. O nasıl bir tatlılık. Kahvaltı da bal diye koysalar önüme yerim yani.
6 oscar ve 202 ödül sahibi mükemmel aksiyon filmi, aksiyon türün en iyisidir. kurgusundan oyunculuğuna, görselliğinden araçlara, giyimlerinden makyajına, müziklerinden mekanlarına kadar harika bir bütünlüğe sahip görsel
tom hardy" nin statik duruşunun yakıştığı film. ayrı bir karizma katmış.
dolu dolu aksiyon sahnesi dolu zerrre sıkmayan 1080p mkv izlenmesi gereken bir film uzun uzadıya yazılacak bir şey yok alın, indirin izeyiverin işte.
mükemmel bir bilim kurgu aksiyon karışımı film. tom hardy charlize theron mükemmel bir uyum içinde. sonu daha iyi olabilirdi.
Bir kereden fazla izlediğim ender filmlerden biri. Ancak bir film bu kadar akıcı ve kaliteli olabilir.
Görsel olarak bir ziyafet sunan filmdir.
(bkz: mad max fury roaddaki gitarcı/#35899044)
Vallahi aksiyona doyduk efendim. Çok iyi bir aksiyon filmi yapmışlar.

içinde hızlı ve öfkeliden tutunda, john wicke kadar her türlü aksiyonu barındıran bir film olmuş.

Başrollerini popüler aktör tom hardy ve charlize theron paylaşıyor.

Ben serinin ilk filmlerini izlemedim, ama çok bir eksiklik duyduğumu söyleyemem. Sanırım sadece, max'in sürekli gördüğü kızı anlamlandıramadım.

Filmin en sevdiğim yanıysa, sonunda aşk meşk olmamasıydı. işte abi aksiyondan beklediğimiz bu bizim.
tom hardy için izlenen ancak sarmayan bir yapım.
Bu filmi izlemeden önce Mel Gibson'ın oynadığı filmleri izlememiz şart mı? Senaryoları bağlantılı mı? Direk bu filmi izlesem çok şey kaçırır mıyım?
filmdeki kovalamaca esnasında bangır bangır döktüren gitarcı abiye spin off mahiyetinde kendisini konu alan film çekilmesini istediğimiz macera filmi.

https://galeri.uludagsozl...mad-max-fury-road-844035/
filmin gösterime girdiği tarihte motorin 4.08 lira iken, bugün motorin 5.64 liradır.
Mükemmel bir film, wasteland da suuu suuu diyerek geberesi geliyor insanın.
şahane bir filmdir. bizleri alıp çocukluğumuza götürdü desem yeridir.

görsel

görsel

(bkz: mel gibson)

nickten de anlaşılacağı üzere hastasıyız dedeeee.
Spoiler;

Mad Max serisinin tek güzel filmi ve acayip sağlam filmdi. Diğer Mad Max filmlerini bir an önce bitsin diye izledim, sürekli süreye bakıyordum hatta filmlerin sürelerini kısa görünce seviniyordum, bir an önce bitsin de Fury Road'a geçeyim diyordum. Fury Road'ın 2 saat olması kötüydü, çok daha uzun olsaydı keşke. O kadar keyifli bir filmdi ki sadece ilk 30 dakikasında ilk 3 filmin 100 katı daha fazla keyif aldım. Gerisini siz düşünün. ilk 3 filmi izlemekle uğraşmayın bile. Belki ilk filmi izleyebilirsiniz Max'in önce ki hayatı için. Sadece bu filmin tek sıkıntısı ilk 3 filme göre Max geri plandaydı ya da ben öyle hissettim bilmiyorum. 2 saat aralıksız aksiyon ve müthiş kurgulanmış aksiyon sahneleri vardı. Sanki bu filmi George Miller yönetmemiş gibiydi, çünkü ilk 3 filmin aksiyon sahnelerinden pek etkilenmemiştim (şimdi 1979-1985 yılları arasında çekti o adam aksiyon sahnelerini diyeceksiniz, evet haklısınız) ama bu filmin aksiyon sahneleri hayatımda izlediğim en keyifli, en güzel aksiyon sahneleriydi. Max'in hisarı ele geçirmek için yardım edip sonunda ele geçirip orayı terketmesi bayağı bir duygulandırdı beni. işte tam bir Mad Max örneği. insanlara yardım ediyor, yardım ettiği insanlarla hiçbir türlü yaşamayı kabul etmiyor ve hep tek başına hayatta kalmaya çalışıyor.
efsane gitaristi ile akılda kalan başarılı film. son su tantanalrı bayıktı biraz ama napalım.