bugün

mac vs bilgisayar gibi bir versusun yapılamayacağını bilmeden yapılan karşılaştırmadır.. sonuçta mac de bir bilgisayardır.. belki "mac os işletim sistemli apple üretimi mac bilgisayarlar vs diğer markaların intel* işlemcili windows işletim sistemli diğerleri" şeklinde olabilecektir.. yine de bilgisayar konusunda apple ın eline su dökülemez..*
Insanlarin genelde MacOS vs Windows kiyaslamasi yaptigi versus.
Halbuki tasarim olarak Macintosh ile standart PC karsilastirmasi yapmak gerekir.
Boyle olunca da donanim olarak buyuk farklar goze carpmaz. Hatta ayni donanimi Apple daha pahaliya satmaktadir. Ancak kucuk detaylar ve tasarim olarak Mac'lerin ozellikle modern modellerinin daha guzel oldugu asikar.

Ayrica herhangi bir bilgisayara yuklenebilen Mac-Os versiyonlari edinilebilir.
Donanima, yuklenecek yazilima filtreleme uygulayacak bir mekanizma henuz implemente edilmemistir, ancak apple BioS;una windows yuklemeyi engelleyecek bir gelistirme yapiyor soylentileri mevcuttur.
her apple ürünü gibi saçmasapan ilkeleri olan mac ile standart pc kıyası. amk bi dünya para verip alıyorsun ama hiçbir boka yaramıyor. veri transferi neredeyse sıfır. herkes birgün apple kullanmaya başlarsa o zaman sözümüz olmaz söyleyecek. ama yani 50 kişiden biri mac kullanıyor, zaten o da sensin.
mac medeniyettir. pcde ne kadar uçarsan uç macdeki medeniyeti asla yakalayamazsın. en azından 2013 e kadar böyleydi.
mac osx ile windows un karşılaştırmasıdır. yani bir nevi ios ile android in karşılaştırması gibi. iphone vs andorid demek nasıl yanlışsa, mac vs bilgisayar demek de saçmadır. işletim sistemlerini karşılaştırıyoruz burada.

4 sene windows kullandım, 2 sene linux ve 1.5 senedir mac. uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. mac e verdiğim parayla windows bi pc alsaydım bu kaliteyi almazdım. pc 5 saniyeden geç acılınca format attım dün. mac kalitedir. ama windows da, windows 8 ile hoş bir hal aldı. evdeki masaüstü pc de de hala kullanırım.
mac başka birşey sorunsuz hatasız hastayız 10 senedir ilgiyle takip ediyoruz. pc ye dönünce hayata küsüyoruz.
bir mac sahibi olarak; "o ne demek lan? benim yıllardır kullandığım bilgisayar değil de neymiş meğer" merakına düşüren versustur.
güncel Önemli Başlıklar