bugün

kapı dışı edilmenize sebep olacak davranış.eğer işi abartıp soğanın cücüğünü de çıkarmaya çalışırsanız tüm lokanta çalışanların sizi tekmelek için sıraya girdiği vahim olaydır.
bu tip insanlar akabinde soğan isterler, masanın üstünde soğanın tepesine yumruk vurarak soğanın cücüğünü de cıkarıp yan masaya ikram ederler.
-eğer kişi halktan biriyse:"köyünde ye sen kuru fasülyeni"
-eğer kişi kroyum ama para bende biriyse:"kurunun içine pastırma da ister misiniz efendim?
-eğer kişi sosyeteyse:"çok nostaljik bir seçim efendim,hemen hazırlıyoruz" tepkilerini alacağı durum.
Lüks lokanta ile pilav üstü kuru fasulye arasında negatif yönde bir ilişkinin olduğunu göstermeye çabalayan bir entry.Aynı zamanda pilav üstü kuru farulye yemeğini aşağılayan bir yaklaşımı da yok değil.
gelecek yemeğin, ördek sosunda bekletilmiş pirinçlerin sıcak şarap ile harmanlaranarak sıcak beşamel sosunda yatırılarak pişirilmiş pilav üstü soya ununda kısık ateşte çilek likörü ile tatlandırılmış brezilya fasulyesinin kuba salçasında yoğurularak terbiye edilmiş kuru olması muhtemel durumdur, müşterinin tepkisi ise;

-bu ne lan?
canı cektigi taktirde neden olmasın dedirten entry. kuru ustu pilavi kucuk gorme cabası ıcınde bulunan entryler sacmaligi
(bkz: lokantada hicbir zaman acilmayan su sisesi)
(bkz: eski entryleri canlandırmak)
sırf farklı olmak uğruna yapılıyorsa, yuh denir.
menüdeki en ucuz şey olmasından da kaynaklanabilir
gayet yerinde bi istektir.
o kadar para vericeksin bi ağız tadıyla pilav üstü kuru yiyemeyeceksin olur mu böyle adalet
ben halk cocuguyum- beni para bozmaz-geldiğim yeri unutmam anlamına gelecek eylem..
diğer masada oturanların size kıro gözüyle bakmalarına neden olacak davranış.
canın pilav üstü kuru çektiği halde portakallı ördek söylemekten daha salakça değildir.
(bkz: ne var bunda) (bkz: allah allah)
Türk filmleri ya da sinemalarında çokça işlenen durum.
çok lüks bir otele gidip lobide yatmak istemek gibi bişey
bağcılardaki lorke lahmacun ve kır pidesi + aile müessesi olan lokantaya gidip steak cafe dê paris istemekden daha az tehlikeli niyet.nitekim türkçeyi yarım yamalak konuşan doğulu komi arkadaş küfür olarak algılıyabilitesi yüksektir.
londrada lüks lokantada hamburger istemek gibi bir şeydir.
o lokantayı alacak kadar parası olanların yapacağı iştir. parası olmayanlar pilav üstü az kuru ister çünkü.
(bkz: alışmadık kıçta don durmaz)
menüde ismini doğru düzgün okuyacağınız tek yemek olmasından da kaynaklanabilir.