bugün

çalışanla çalışmayanın farkının ortaya koyulmadığı bir sınav.1500 e yakın eser-yazar ezberleyen gençlerle yüzeysel olarak bilinen eserleri bilenler arasındaki temel farkı ortaya koyacak düzeyde tek bir soru bile yoktu.kolaydı zordudan ziyade dikkatle çözülmesi gereken bir sınavdı.ayrıca roman özetlerinde karakter verilmemesi de değişik bir durumdu.coğrafya ise gerçekten çok basit bir sınavdı.ygs bilen adamın lys bilmesine gerek kalmadan yapacağı sorular vardı.burda da çalışanın hakkının yendiğini düşünüyorum.
dh de 56lar havada uçuyordu 30 lara razı olmuşlar.
Soru ve Cevaplar açıklandıktan sonra çok ağlatmış sınav.
Sayısalcıların girip çok kolaydı len mque dediği sınav.
kol gibi girmiş sınavdır.bir baktım millete yok ben 40 dan aşağı yapmam abi ehhehehe.cevap anahtarları açıklandı 40 lar 20 ye 50 ler 30 a düştü.ösym yine son dakika golünü atmıştır.
Bizim girdigimiz yillarda ilk 10k rekabeti çok siddetliydi sorulari önceden ezberleyip giren fetöcü piçler akla hayale sigmayacak sorulari saniyeler içinde isaretleyip geçiyordu. Bizim hayallerimiz çalindi bugün ise sorulan sorulan sorulara bak. Allah belani versin ösym!
Son bir hafta çalışarak 50+ net yaptığım sınavdır. Coğrafya ise ilkokul düzeyindeydi. Matematiğin belirleyici olduğu bir lys dönemiydi 2017 yılı.
Son 1 aydır tek tük bakdığım edebiyat ile 50 üzerinde net bekliyorum.
1 ay sıkı çalışsam demekki full çekicem.

Ben hayatımda bu kadar saçma kolay bir sınav görmedim.(olan ygs ye asılmayıp aman lys kasarız diyenlere oldu.Ygs de 400 üzerinde alan bir kişi rahatlıka hukuk okuyacak kıvamda şuan rezilliğe bak.)

Hele çoğrafyaya hiç girmiyorum bildiğin genel kültür. Yukarıda ki olay aşağıdaki hangi sebebi bağlı tarzı sorumu olur mk lysde.( zaten açıklamışsın olayı ee daha bunlarıda yapamayan varsa siktirsin gitsin esnaflık falan yapsın hiç okumasın zaten mk.)

10 dakika da bitirip erkenden çıktım o derece çerez.
Ulan bu sistemi hala mı anlayamadınız? Türkçe zaten basit edebiyat kısmında da en fazla 3 tane kıyıda köşede kalmış dayıları soruyolar. 1 ay göz önündeki yazarları eserleri ezberleyin zaten 50 ve üzeri banko alıyosunu. Coğrafyayı azcık çalışmanız lazım e geri kalan vakitte de matematik kadacaksınız. Yani edebiyata coğrafyaya yüklenir hukuk psikoloji kazanırım gibi bi kafayla bu sınava girmeyin artık. Bunda anlamayacak ne var amk.
Sınavda ösym nin bu sınavla verdiği mesaj ne la acaba diye düşünürken aklıma geçme Namık Kemal köprüsünden şiirinin aklıma gelmesi ve benim haykırarak gülmem. Sınıftaki gözetmenler şu an şizofren olduğumu düşünüyo olabilir.
sayısalcı olarak öylesine girdiğim sınav. coğrafyası kolaydı , kısmen genel kültür düzeyinde sormuşlar. edebiyat kolay mı zor mu anlayamadım .
lan lan lan lan oha lan oha. ben hocayla kavga ediyodum nfk'dan 2 çıkmaz 4 çıkar diye. mehmet akif'ten safahat bile sormamışlar, doğru düzgün edebi akım yoktu, yabancı yazar yoktu, fiil çatısı bile yoktu arkadaş. edebiyat soruları inanılmaz derecede kolaydı. olm ben hüseyin haydar falan çıkacak diye stresleniyodum niye fake atıyosunuz bana? oldu mu şimdi güzel kardeşim? hiç yakıştı mı? hele coğrafya falan zor olaydı bari. çılgın mısınız olm?

edit : o kadar dini bütün yazar abi kasmıştım ben oysaki severdi öyle şeyleri ösym :/
Gece gündüz edebiyata çalıştım son 1 ay yüzlerce deneme çözdüm hele son bir hafta kala günde en az 4 deneme cozuyordum.
Nerede kıyıda köşede kalmış yazar varsa ezberledim,en bilinmedikleri öğrendim

Sonuç siktir boktan bi sınav son 1 ay bile calişsam 50 net yapardım.
Öylesine girdim ve sanırım yerleştiğim zamankinden daha iyi derece yapıcam.

Bu kadar genci böyle sorularla ayıramazsınız. Gecen seneki bilgilerim ve son üç gün göz gezdirerek 56 sorunun 55ini işaretledim. Ulan allahsızlar 8 aydır bu sınavı bekleyen adamlar var. insan azcık ayırt edici yapar.

Coğrafyaya girmiyorum bile. Geçen ay teoga giren bi yumurcak 15 net çakardı.
Edebiyatın orta coğrafyanın kolay olduğu sınav. Edebiyat açık uçlular şarkı ve devriye coğrafya da ya sırt ya da vadi olucaktı ben vadi salladım.
Ayırt edici olmayan sınav.
gazozuna girdiğim sınav. coğrafyam iyi, 8 dakikada bitti. *
son gece bir gözattığım edebiyat da yine kolaydı, emin olmadıklarım var tabi. genel kültür düzeyinde olmuş.
Açık uçlu sorular, şarkı, devriye, sırt.

Edit: neden eksiliyorsunuz canım arkadaşkarım. Sırtmış cevap ösym sitesinde kitapçıklar cevaplar var.
Çalışıp hak eden kardeşlerimin gönlüne göre not almalarını dilediğim sınav.
Dün gece rüyama giren sınav.

Latife tekin sorusu var miydı? Sevgili arsız ölüm, hıh?

Ayrica sinavlariniz da bitti, geçmiş ve geleceginiz güzel olsun.
1 saatten tadına bakacağım sınavdır. Umarım 2016 gibi kolay, 2015 gibide zor olmaz.
Başarılar arkadaşlar, serinkanlı olun yapamadığınız soru olunca telaşlanmayın sonraki sorulara geçin.
hiç uyumadan gireceğim sınav.
yarın sorarlarsa kavuk rasim öztekin'de. ona da ferhan şensoy verdi kavuğu, ona da münir özkul, ona da dümbüllü ismail, ona da kel hasan. tiyatroda falan ortaoyuncuları lafı geçtiği anda yapıştırın ferhan şensoy'u. bence sorarlar bugün.
iki üç ay sağlam çalışan ortalama zekaya sahip bir insan edebiyattan rahatlıkla 50 net yapar efendim.

coğrafya için bir fikrim yok hayatımda hiç coğrafya çalışmadım ama ygs coğrafya'ya oranla lys coğrafya mantık yürütmeye daha yatkın biraz da genel kültür varsa iyi bir net ondan da alınır.

umarım bugünki sınavdan herkes çalıştığının hakkını alır. ek olarak tm de hukuk dışında da bölümler var bilginiz olsun gençler.