bugün

Ağza bir defada alınıp götürülen yiyecek parçası, sokum.
Lokma tatlısı.
Türlü kalınlıktaki cıvataları, boşluğuna geçirip sökmeye veya sıkıştırmaya yarayan metalden alet.
(bkz: lokmacı kapısı)
haramı var, helali var. tatlısı, vida sökmek için anahtarı, ağızda sayılanı, boğaz da dizileni var.
Dualanmış bir yiyeceğin her parçasına denir. Dedelerden ululardan lokma almak sevaptır.
el değmeden makina ile döküleninin tercih edildiği tatlı.
tazesi ve sıcağı makbuldur *.
rumeli hisarında açılmış güzel cafe kendine has tasarım ve manzarasıyla gidilesi mekan.
dünyanın en gudik tatlısı olmasına rağmen nerde bi dökücüsü varsa orda izdiham vardır
iZmir de misin? upuzun bir sıramı gördün? koş lan koş ama evden ilk tencereyi kap ona koysunlar.
lezzetli yiyececkler sunan ama serpme kahvaltısı olmayan fakat varmış gibi davranan, fiyatlara rağmen tıklım tıklım dolu kahvaltıcı.
olsada yesek tatlısı. her daim gideri olan tek tatlıdır. çayla, sade tek başına, şelbetli, pudra şekerli, reçelli. oh yemede yanında yat.
kahvaltısı her ne kadar aşırı pahalı olsada lezzet olarak efsane diyebilirim. aşırı kalabalık olmasına rağmen adamlar anında getiriyolar ne isterseniz.

huqqa gibi 4 kişiye nerdeyse 1 kişinin bile doyamayacağı kahvaltı getirmiyolar.

açıkçası efsane bi kahvaltı istoyasanız mutlaka lokmaya uğrayın derim.
görsel firindan 350 gr. (1 ekmeklik filan. 1 tl.) Ekmek hamuru alinip kahvaltida degisiklik olsun diye yapilip recelle ve peynirle gayet guzel giden hamur isi yiyecektir.

Not: tabi sekli benimkiler gibi acayip olabilir takilmayin o kdar tadi guzel oluyor.
hayır olarak dağıtılan yiyecek. yağı iyi ayarlanmazsa mideyi öper. evet.
Besıktasta ve emınonunde acık olarak satılan tatlı evet.
şu anda yediğim.
Normal hali bile son derece gereksizken bir de tatlısı çıktı. 4'te biri fiyatına kaymaklı tahinli dondurmalı şambali alınabiliyor. Ben kalori hakkını şambaliden yana kullanırdım.
Fiyatı olmayan tatlı? Parayla da alınıyor bu anlamadım? Dağıtıyorlar ya hep.

Lokmamlan ben.

görsel
şerbetsizi makbuldur. beyaz peynir, çilek reçeli ve çay ile güzel gider.
güncel Önemli Başlıklar