bugün

lisenin en eğlenceli yönüdür. nedenini bir türlü anlayamadım ama gerçekten lisede en zevk aldığım hobim buydu. benim gibi düşünen çok insan olacağını biliyorum ve yine benim gibi nedenini bilmeyen. herşeyin bi nedeni olmak zorunda değil zaten. pişman değilim yine olsa yine yaparım.
lise de denenen ilklerden sonra vazgeçilmeyenlerin başında gelir. nedeni mahmut hoca nın yakalama ihtimalidir.
eğlenceli ve zevklidir. çünkü herhangi bir işe yakalanma riski eklendiğinde heyecan artar.
bir lise adetidir olmazsa olmazdır.
sıkıyorsa gizli içme! müdür yardımcısı hiç acımaz o sigarayı götüne yanarken sokuverir.
bok kokusuna sigara kokusunun karıştığı, akıllara eziyet eğlencelik!
bazıları tarafından çok ekşınlı bişey zannedilir ki değildir.
müdür yardımcısının baskını ile sonuçlanması muhtemel durumdur.
yaşayan bilir, o sigarayı nerenize sokacağınızı şaşırsınız. ne günlerdi be.
lisede yapılan adrenalin yüklü olan eylemdir. her liseli erkeğin denemesi şarttır.
her lisede illa ki gerçekleştirilen aktivitedir. tarafımızdan, bir tuvalette 12 kişi, 2 adet sigarayı çevirerek içmek suretiyle rekorlar kitabına girilmiştir ya da girilmemiştir. çok da fifi.
iki yakın arkadaş tuvallette sigara içmektedir ve hoca aniden elemanları basmıştır ve gerisi malum diyalog.

hoca - napıyonuzlan burda?
esas oğlan - hocam valla sigara içmiyoz.
hoca - o daha kötü sigara içmeyip napıyonuz.
esas oğlan - hocam hava alıyoduk buranın havası iyi oluyor diyolar.
hoca - ne ayaksınız oğlum siz.
arka bahçede sigara içmekten daha zevkli değildir.
özellikle kış aylarında soğuk havanın da yardımı ile okul bahçesinde hatta öğretmenler odası ve müdür yardımcısı penceresi önünde ceket kolu içinde saklanan sigarayı ulu orta içmek kadar zevki yoktur.

hiç içmemek vardı ama en azından wc lerde tıkışmadık.
Başka hiçbir sigara o tadı vermez.
Bölümde 10-11 ders varken sadece o sigarayı içerken nefes aldığımı hissediyorum tenefüslerde amk.
şahsım için bir dal uzun malbuşun kaba tabir ile anasını bellemek anlamına gelen eylemdir. ula 1 fırt çekerdin 2.ye dönmezdi geri. zaten 20 saniye ya sürüyor ya sürmüyordu ömrü sigaranın tamamı kül oluyordu köklenmekten peehhh..