bugün

tenefüslerde iki top oynayıp hemen geri dönen nesildir. ara sıra sınıfa uğrar dalga geçilir kendisiyle.
bir elde iki çay taşımasını bilen nesildir.
nöbet sırası bize gelsin diye dört gözle beklemiş,
ders zamanında da 40 dakika boyunca sıkılmış nesildir.
ne salak bir şeydir o ya.
nöbetçilik günü beden dersinin olduğu güne denk geldiyse ağlayan öğrencidir.
2020 doğumlu insanı da içene alacak olan nesildir.
edit: nöbetçi olduğum gün bizim sınıf edebiyat öğretmenin gidişini kutlamak için sınıfta kola patlatmıştı. *
nöbetçi olduğu gün teneffüsten nefret eden nesildir.

ders vakti meydan o kişiye kalır ve rahat rahat takılır.
dersteyken sıkılan nöbetçiyken de koridor da sıkılan nesildir . arkadaşları yanına gelirler sanki tayini oraya çıkmışçasına .
okulu koruyan nesildir.

arkadaş ben nöbetçiyken ne hikmetse genelde müdürün odasının yanında olurdum. zırt pırt çay getir götür yapardım. nöbetçiliğin amacı çaycılığa alıştırmak mı? ne saçma işti hala düşünürüm de.
kolaylıkla, fosur fosur sigara içme şansı elde etmiş öğrencidir.
nöbetçi olmak için gün sayıp nöbetçilik yapacağım gün gelince sıkırdım uyumaya falan çalışırdım. O gün sırf okula işçi gibi çalışırdım, ama kendimi o konumda bile okulun sahibiymiş gibi hissederdim. Halbuki millet bizi götür getir işinde çalıştırıyodu maaşımız eksikti sadece.
müdürün şu sınıftan şu isimli kişiyi bul gel demesiyle nöbetçiliğini yapmış nesildir.
nöbetçi olduğu günü hesaplayıp hangi dersten, hangi ödevden yırtacağına bakan nesildir. bir günlüğüne hiyerarşik olarak normal öğrenciden üstte sayar kendini.
99lular bile bu yıl tutacak daha ne olsun.
nöbetçi sırasının kendine gelmesini dört gözle bekleyip en geç üçüncü dersten sonra sıkıntıdan patlayan nesildir.
çokta efsane olmayan nesildir daha beş altı ay öncesine kadar bende yaptım ve hâlâ yapılıyor.

hangimiz nöbetçilik gününü sevdiği kişinin beden dersine denk getirmeye çalışmadı ki?
siz yapmadınız mı yoksa?
Nobetcilikte unutamadigim sey son derste sinif Defterlerini toplayan nobetcinin sinifa podyuma girer gibi Hareket etmesidir.