bugün

leyla zana'nın küçücük beyniyle yaptığı kocaman(!) yorumdur.

"bugün birileri çıkıp inatla, inadına -hepimiz Ermeniyiz- diye bağırır ise, biz de inadına '-hepimiz Kürtüz- diye bağırırız, buna karşın da başka bir grup da çıkar 'hepimiz Türküz-diye bağırır, bunlar çook çok yanlış, tehlikeli söylemler."

http://www.internethaber.com

evet, zamanında bu kadının kürtçülük akımına önderlik yapışına tepki verenleri faşistlikle yaftalayanların şimdi bu kadının ettiği kelâmı nasıl yorumlayacakları merak edilmekte...memleketimin aydını zaten bunlara bir kılıf bulacaktır da, ben sözlüğün aydınları ne düşünüyor merak etmekteyim.

edit: ben butonuna tıkladım, yorumunuzu aldım. işte bu halk, bu da o halkın öncülerinin % 6-7 oy alan teröristlere bakış açısını belli eden bir kısım halkın kardeşliği...
leyla zana denen eski terörist yeni siyasetçi zavallı kadının popülistlikten ziyade kendisi gibi leş kokan açıklamasıdır. sebebi de şudur ki türkiye ve ermenistan arasındaki şu anda varolan olumlu ve ılımlı havayı baltalama amacıyla yandaşlarına peşkeş çekme gailesiyle ganimetten pay alma çabasının son halkasıdır efendim bu. ulan sanki birisi ya da birileri senin kürtlüğüne laf ediyormuşcasına ya da "ben kürtüm" demene kısıtlama getiriyormuşcasına hepimiz ermeniyiz diyen ve ülkelerarası diplomaside uzun zamandır görmek istediğimiz birlikteliği ve uzlaşmayı sağlayan kişilere laf ediyorsun. sen nereli olduğu ve ne olduğunu göğsünü gere göre söyle leyla. sana kimse bir şey demiyor. ama barış, dostluk, yakınlaşma, sağduyu, adalet diye hapishanede bağırırken söylediklerinle bunlar hiç bağdaşmıyor. bu halk hepimiz ermeniyiz diye bağırdı. içi yanarak hepimiz hrant dink iz diye de bağırdı. yarın belki milyonlarca insan hepimiz kürtüz diye de bağırır. ama şunu unutma zavallı asla ve asla bu halk sen geberdiğinde hepimiz leyla zana yız diye bağırmaz.

(bkz: anladın sen onu)
isterse hepimiz mogadishu bölgesindeniz desin, yinede bizim için farketmeyecek bayandan , yine gereksiz bir açıklama ..

senin nasıl bir kafa yapısında olduğun , zaten aleni bir terör örgütünü kafanda desteklemenden bellidir , kalkıp ta bir açıklama yapmak zorunluluğu hissetme diyorum ben kendisine ..

tabiki hiç bir insan , fikrinden dolayı kurşun sıkılmayı hak etmiyor (#1198009) ama illede birilerini öldürecekseniz , bu bayanı listebaşı yapmanız daha faydalıdır bence ...

listenin diğer isimleri için ;

(bkz: ahmet turk)

(bkz: sırrı sakık)

(bkz: osman baydemir)
her kürt demokratik ya da eşitlikçi değildir. aralarında kürt milliyetçiliği yapanlar ve aşırı derecede faşistler var. ben bu kadının dediklerini kaale bile almam. resmen saçmalamış. bu kadının da bu atılan sloganda ki anlamı anlamaması normal çünkü olayı bir yerlerinden anlama dürtüsü gelişmiş ve de çıkarı ne ise ona göre bakıyor. ''insan'' öğesinin önemini anlayamamış oda bu sloganda. sadece gündem için denmiş bir lafdan öteye geçmemiş bir bakış açısı. oda bizim bazı insanlarımızın yaptığı gibi saçma bir milliyetçilik akımına tutulmuş bu lafları ederken.
leyla zana' nin gündemde olan bu olaydan yine kendine pay çikarmasidir."hepimiz ermeniyiz" in altindaki türklügü görememis bu küçük beyinli(hakaret etmek istemiyorum ne olursa olsun yanlis ama olmuyor) hanim abla bu sloganin manasini çözebilecek kapasitede olmadigini kanitlamistir ve ne yazik ki bu insan bir halkin(!) savunuculugunu üstlenmis pekçok siyasetçinin(!) muhatabi olmustur.yaziktir.
leyla zana gibi bir orospu çocuğunun konuşmaya beyninin yettiğinin göstergesidir. bu kadarı bile mucize denir. olay daha fazla sinirlenmeden kapatılır.

kötüleyen için edit: (bkz: aramızdaki pkk yandaşları)
hrank dink suikast ından sonra leyla zana nın kendine bi pay çıkarmak için yaptığı açıklamalardır...Şundan emin olsun ki hanım efendi ''hepimiz ermeni'yiz'' söylemini dile getirenler hiçbir zaman ''hepimiz kürt'üz'' demiyeceklerdir...
popülizmin dalağını yarmış durumdur.Ama seçim sonuçları düşünüldüğünde " biz bunları yutmayız,nanik!" demek zor görünüyor.
hey ben leyla zana yım dostum iyi dinle beni
eyaletlere bol parçala artık şü türkiye yi
bu arada hemen payımı alayim olayım ermeni
demeçlerde saçmaladım şimdi de saçmalıyorum yani

yo mc leyla fıçı seçi seçi seçi
kaypaklik ornegi olarak derslerde okutulmasi gereken yorum. sadece okutulmali, ustune yorum yapilmamalidir ki zaten pek ihtiyac yoktur.
anla$ilmayan yazidir. leyla zana bilindigi gibi bir yamyamdir fakat bu lafinda kotu sey aranmis fakat bulunamamistir.
(bkz: ne var bunda ki)