bugün

ağlatır. daha dizi başlamadan önce böyle bir son verileceğine dair dizi de birçok ipucu var. harika bir sinema filmi çekilirmişti, çekilseymişti...

--spoiler--

erdal bakkalın sürekli tuzluğa benzetilmesi, mecnun'un beyninde aynada kendini tuzluk olarak görmesi.
ismail abinin pullu ceketler giymesi.
yavuzun eve kapıdan hiç girmemesi.
mecnun'un kaan ile muhabbetlerinin okulun çevresinde geçmesi ve akranmışçasına muhabbetleri...

--spoiler--

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=BJkGWHPhtTA
--spoiler--
o değil de, şu 'burak aksak' dedikleri herif, ne yaman senaristmiş. bildiğin, zalım çıktı. 'leyla ile mecnun'un finalini anlattı ya la! ama ne finalmiş o öyle. yayınlansaymış, her bir parçamız ayrı bir yere dağılacakmış da uzunca bir vakit kendimize gelemeyecekmişiz.
hakan günday ın ziyan adlı kitabının finali ile çok aşırı benzeyen dizi finalidir. okuyun efendim sağlam kitaptır.
adama dizinin tekrarından bi kare bile izletmeyecek final. e şimdi nasıl gülesin gelir, yatalak bir gencin ilaç yüzünden halüsinasyon bunlar aslında diye.

hakkaten zalimsin burak aksak. dizinin tekrarlarından bi kuruş para kazanamayacaklar şimdi. trt kurudu kaldı mı ne?

edit: hanisünasyon halisültasyon halimülasyon halisülasyon derken halüsinasyon kaçtı.
tekte almıştır. nakavt etmiştir. köpek gibi ağlatmıştır. iç burkan garip bir şey. anlatamıyorum işte amına koduğumun dünyasında!
Muhtemelen bende özledim adlı yeni dizide bu finali yayınlayacaklardır.
https://www.youtube.com/watch?v=4qtjt5bQwnA *
leylaların giriş çıkışlarını şahsıma affettiren finaldir.
beni yedi bitirdi. bilmese miydik acaba?
hayır öyle de güzeldi ki. final baştan belliyse demek ki.
prison break in yayımlanan finalinin yanında verdiği acı hiç bir şeydir.
leyla ile mecnun izlemeyen bünyelerin bile milletin çok üzüldüğünü görüp izlemesi üzerine üzüldüğü finaldir.
iyi ki dizi devam ederken yayınlanmamış yoksa ne yapardık kim bilir?
dizi bundan başka nasıl bitirilirse bitirilsin hep bişey eksik kalcaktı burak abimiz çok iyi düşünmüş.
--spoiler--
ismail abi japon balığıymış ya!
erdal tuzluk,
nurten kapkara olduğundan karabiberlik.
ama merak ediyorum kara leyla neydi?*
--spoiler--
zaten unutulmayacak binbir hüzünle dolu hafızalarımıza bir diğerini kazıyan final. yapılacaksa filmi yapılıp da bitirilseydi dedirten travma.
seksenli yılların sonunda yayımlanan "St. Elsewhere" isimli dizinin finalinden araklama olan sondur.
orada da, dizinin başrol oyuncusunun otistik oğlunun kafasında kurduğu dünyadan ibaret olduğu anlaşılmıştı.

ayrıca herkes öve öve bitiremiyor ama diziye göre oldukça zorlama, sığ bir final olurdu böyle bitseydi. tamam, ağlardık; eyvallah, birkaç gün yorum yapar konuşurduk ama o efsane diziye böyle bir final yakışmazdı. belki de daha iyi oldu yarıda kalması. dizinin ruhuna da uydu aslında bu yarım kalmışlık...
Ergen dizisinin ergence finalidir. Bir de daha uslanmamışlar, yine gereksiz bir dizi daha yapıyorlar! Birileri şunlara haddini bildirsin!
http://www.sheldonsfans.com/thumbs/96.jpg
iyiki yayınlanmamıştır. milyonları yasa boğabilecek bir finaldir burak aksak'ın ben de özledim'de anlattığına göre.
o yayınlanmayan finali çekip de sinemada gösterime sokarlarsa koşa koşa giderim uça uça giderim topuklarım neticeme vura vura giderim. O kadar da net.
Tamam hüzünlendik falan ama efsane falan değildir. Dizideki birçok dramatik sahneyi bu finale tercih ederim.