bugün

yayınlanan leyla ile mecnun dizisinin, kişileri düşünceleri ve birtakım sonuçlardan dolayı hoşlanmama, sevmeme, beğenmeme ve izlememe sebepleridir.
öyle bir nedenin varlığı şüphelidir.
(bkz: inceyi görememek)
yazarların leyla ile mecnun u sevme nedenlerinin yanında devede kulaktır. sevmiyorsan izleme bence.
(bkz: 404 not found)
gerizekalı olmak.
işler güçler'in başlamış olması,
1 saatten fazla bir süreyi 86 kıza aşık olan mecnun'a ayırmak istememek.
2. sezonun ortalarından sonra sıkmaya başlaması vs vs. **

edit: herkesler izliyor mk.
- Sığ düşünceli olmak,
- hayattan ve gelişmelerden bihaber olmak,
- asosyal olup insan ilişkilerinin gerçeklerinden uzak olmak...

Gibi bir çok neden sayılabilir.
dizi sevmemektir, leyla ile mecnun'da bir dizidir.
gerçek hayatta şahit olunsa mal gibi şaşırıp kalınacak diyalogların ve olayların döndüğü saçma sapır türk dizilerinin bünyede alışkanlık yapması bunun en temel sebebidir. ikinci sebepse muhtemelen kişinin kültürel açıdan pek bilgi birikiminin olmamasıdır. misal bir bölümden örnek vereyim; mecnun bir bölümde çok utanınca yer yarılır ve içine düşer. orda da bir adam elinde kalem kağıt bişeyler yazmaktadır. mecnun -sen napıyon yaa gibi bişey der. adam da not alıyorum der. bunu izleyen ama dostoyevski nin yeraltından notlar diye bir eserinin olduğundan bi haber dostlarımız da kendindeki eksikliği farketmez anca diziye b.k atarlar. ama kitabı okumuş biri için o kadar güzel bir ayrıntıdır ki diğerinin anlamadığı ve saçma bulduğu sahne için -ulen adamlar ne çılgın helal olsun yorumunu yapar.
(bkz: seyretme o zaman)

bu da yeni nesil sosyal medya tosunu kompleksi...
nedenleri şeklinde bir başlık açıp sevilmeme nedeni sıralayamayanların kendi içlerindeki nedenlerdir.
14 entry içinde bir yazarın televizyon izleyip de leyla ile mecnun sevmediğini belirten sadece tek bir entry olması düşündürücüdür. sonuç sicnificant değildir. dolayısıyla olmayan nedenlerdir. hatta mümkün bile olmayan nedenlerdir.
öyle bi dizi den haberdar olmamak.

(bkz: tv izlemeyen insan tipi)
(bkz: ben)
ekmek teknesi izlemiş olmak.
televizyon izlemiyordur. yada gülme efektli dizileri seviyordur, yapmacık dizileri.
kalın olmak.
akasya durağı izleyicisi olmak.
yalan dünya kafasında olup, leyla ile mecnun kapasitesine erişememek. yazık lan.
hiç izlememiş olmak bunlardan biridir. dizi hakkında bilginiz olmadan sevemezsiniz. sevmeme, nefret olarak algılanmamalıdır efendim zira ikisi çok farklı şeyler.
mecnun karakterini pek sevemedim.
ayrıca bu mecnun karakteri bir aralar interneti yıkan, sayko kemal'e benzemiyor mu allasen?
olmayan nedendir.zira öyle birşey de yoktur zaten.
Trt nin devlet kanalı olması. babam oynasın yine izlemem.
(bkz: Yoksa siz)